23. januára 2022

RADIO Rock SV

…ak máš v srdci rockovú hudbu, si na správnom mieste

CD recenzia: CRYPTA – Echoes of the Soul

Keďže sú príležitosti na turné tak obmedzené, ako sú v súčasnosti, uvedenie debutového albumu nemusí byť práve najmúdrejším krokom. Ale novovzniknuté kvarteto CRYPTA má iné plány. Skupinu vytvorili bývalé členky skupiny NERVOSA Fernanda Lira (spev / basa) a Luana Dametto (bicie) a dokončili ju gitaristky Sonia Anubis (ex- BURNING WITCHES ) a Taina Bergamaschi (ex- HAGBARD). Táto kapela existuje sotva dva roky a napriek tomu ich prvá nahrávka znie ako dielo veteránov a v žilách im neúprosne prúdil duch old-school death metalu.

Skladby:

01. Awakening
02. Starvation
03. Possessed
04. Death Arcana
05. Shadow Within
06. Under the Black Wings
07. Kali
08. Blood Stained Heritage
09. Dark Night of the Soul
10. From the Ashes

Skupina CRYPTA napísala pre svoj prvý album deväť vražedných piesní a predviedla ich s divoko vzrušujúcou úrovňou intenzity. V skutočnosti strašidelné hymny na temnotu ako „Possessed“ a „Death Arcana“ znejú ako skutočné živé vystúpenia. Medzitým producent Arthur Rizk s impozantnou zaisťuje, že Crypta má zvuk ťahaný do vašej obývacej izby, ako trefne melodický song ako „Shadow Within“ a neoblomnýr „Kali“‚„Under the Black Wings“ je ich obratná asimilácia thrash a black metalu do tohto hybridu zatiaľ čo „Blood Stained Heritage“ je jedným z najčistejších príkladov extrémneho heavy metalu, ktorý chcete počuť. Najlepšie na tom všetkom je, že „Dark Night of the Soul“ je veľkým okamihom epického hororu skupiny CRYPTA , keď Fernanda Lira chrlí najhroznejšie hrozby. Potom sa záver „From the Ashes“ javí ako obzvlášť štedrý bonus.

„Echoes of the Soul“ je debutové album, ktoré si vážime, zatiaľ čo my čakáme na príležitosť, kedy uvidíme, ako sa CRYPTA predstaví na koncertných pódiách.

  • https://s2.myradiostream.com/4870/listen.mp3