23. januára 2022

RADIO Rock SV

…ak máš v srdci rockovú hudbu, si na správnom mieste

„Fender 75 Years“: Oficiálna história výrobcu legendárnych gitár a zosilňovačov k nám dorazí v septembri

Gitary Fender sú všadeprítomné v hudobnom svete a sú tiež ikonami v populárnej kultúre a ich tvary a zvuky sú okamžite rozpoznateľné. Autorský napísaná a bohato ilustrovaná kniha „Fender 75 years“ (vychádza 21. septembra 2021) je oficiálne licencovaná oslava výročia spoločnosti a jej legendárnych nástrojov.

Od prvého nástroja Fender – gitary z ocele vyrobenej v roku 1946 – až po priekopnícke prvotné šesťstrunové gitarové vzory v španielskom štýle, ako je Esquire od zakladateľa Lea Fendera, ktoré stanovili štandard pre nasledovanie elektrickej gitary. Autor Dave Hunter sleduje celú históriu spoločnosti Fender až po súčasnosť. Všetky inovácie a významné modely sú tu zastúpené, rovnako ako legendárni hráči, ktorí sa stali synonymom pre nástroje Fender naprieč hudobnými žánrami.

Fender Mustang

Okrem okamžite rozpoznateľných Telecaster a Stratocaster skúma Hunter aj rad legendárnych ofsetových gitár Fender ako Mustang, Jazzmaster a Jaguar a minulé modely ako Marauder, Coronado, Bronco a ďalšie. Jazz Bass a Precision Bass sú tiež zastúpené, rovnako ako akustické gitary spoločnosti Fender a zosilňovače, ako napríklad Bassman, Twin Reverb a Princeton.

Fender Marauder

Na tejto ceste čitatelia získajú podrobné informácie o vzťahoch, ktoré si s Fenderom užili desiatky hráčov : priekopníci rokenrolu ako Hank Marvin a James Burton ; ikony klasického rocku ako Jimi Hendrix , David Gilmour a Eric Clapton ; bluesové legendy Bonnie Raitt , Stevie Ray Vaughan a Buddy Guy ; alt-rockoví bohovia J Mascis a Kurt Cobain …  Okrem toho Hunter skúma prácu oceneného Fender Custom Shop a výrobkov z neho vyrobených.

Fender Jazz Bass

„Fender 75 Years“, ilustrovaný v celom rozsahu vzácnymi obrázkami z firemných archívov, poskytuje čitateľom vzácne pohľady do zákulisia dielne v priebehu rokov, ako aj štúdiové snímky gitár a vzácne dobové reklamy. „Fender 75 Years je definitívny pohľad na prvé trištvrte storočia spoločnosti Fender a nevyhnutnosť pre každého gitarového nadšenca.

  • https://s2.myradiostream.com/4870/listen.mp3