24. septembra 2021

RADIO Rock SV

…ak máš v srdci rockovú hudbu, si na správnom mieste

Predstavujeme: Skupina ORKRIST

Skupinu ORKRIST tvoria: Crom (klávesy, spev), Lýdia (spev, flauta), Khayo (gitara), Pyros (bicie).

Skupina vznikla okolo roku 2000 a meno na slovenskej metalovej scéne si vybudovala v rokoch 2002-2004 hlavne svojim aktívnym koncertovaním na Slovensku, v Českej republike, Maďarsku a Rakúsku. Mala tú česť predskakovať zvučným zahraničným skupinám ako Nightwish, Ancient, Agathodaimon, Behemoth či Ancient Ceremony. Svojho času tvorila so skupinami Galadriel a Ethereal Pandemonium vlnu bratislavského black / doom metalu.

Zaujímavosťou je popri klasických metalových nástrojov aj využitie flauty a klávesov, ktoré tvoria nosné melódie, častokrát zachádzajúce do stredovekých či fantasy motívov. Skupina sa pri svojej tvorbe nechala inšpirovať telesami ako Summoning, Theatre of Tragedy, Bal Sagoth, Cradle od Filth, Nightwish alebo Hecate Enthroned.

Aj keď to znie ako nemožná kombinácia, v tvorbe Orkrist nájdete od heavy metalových rifov a rytmov, po black metalové besnenie, nejakú tu stredoveko/symfonicko bojovú pasáž, či melancholivké doom metalové nálady.

V roku 2004 skupina ukončila svoju činnosť a jej členovia sa pobrali každý svojim smerom a venovali hlavne pracovným a rodinným povinnostiam. Ani po dlhých rokoch fanúšikovia na skupinu nezanevreli a skupina ohlásila v r. 2018 návrat na slovenské koncertné pódiá. Po koncertoch v Bánovciach, Bratislave, Žiline a predstavení sa na najnámejšom slovenskom undergroundovom festivale Gothoom v Revištskom Podzámčí skupina nahrala svoj tretí album, ktorý sa snaží v súčasnosti propagovať.

Kontakt: www.facebook.com/orkristofficial, orkristband@gmail.com, +421 903 586 515

  • https://s2.myradiostream.com/4870/listen.mp3