24. septembra 2021

RADIO Rock SV

…ak máš v srdci rockovú hudbu, si na správnom mieste

Dnes oslavuje 51. rokov FRED DURST, spevák skupiny LIMP BIZKIT

Fred Durst sa narodil 20. augusta 1970 ako Frederick Allen Mayne III v Jacksonville na Floride, ale čoskoro sa presťahoval do Orlanda a potom do Cherryville v Severnej Karolíne . V piatej triede sa presťahoval do Gastonia v Severnej Karolíne, kde neskôr absolvoval strednú školu. Vo veku 12 rokov sa Durst zaujímal o breakdance , hip hop , punk rock a heavy metal . Začal rapovať a beatboxovať ako DJ. Po dvoch rokoch (1988-1990) Durst opustil námorníctvo a presťahoval sa so svojim otcom späť do Jacksonville, kde pracoval ako tetovač. Rozvinul myšlienku kapely, ktorá kombinovala prvky rocku a hip-hopu.

Je známy hlavne ako frontmanskej americkej nu-metalovej skupiny Limp Bizkit a tiež ako veľmi kontroverzná postava metalovej hudby.

V roku 1994 založil spoločne so Samom Riversom a Johnom Otteom skupinu Limp Bizkit, do ktorej vstúpil tiež gitarista Wes Borland a neskôr v roku 1996 DJ Lethal z hip-hopovej skupiny House of Pain. Fred režíroval väčšinu hudobných videoklipov svojej skupiny a tiež niektoré videoklipy iných skupín ako napríklad KoRn – Falling away from me alebo Deadsy – The key to Gramercy Park.

Umiestnil sa na 71. mieste v hitparáde všetkých metalových spevákov. Zahral si niekoľko vedľajších rolí v niekoľkých filmoch a má vlastné nahrávacie štúdio Flawless Records

Už jeho texty budia veľkú pozornosť, v textoch vulgarizmami práve nešetrí ani na koncertoch a rád rozhadzuje po svojich spoluhráčov provokatívne poznámky. Jeho hudbu často kritizujú rôzni iní metaloví umelci ako napríklad gitarista Zakk Wylde alebo celá skupina Slipknot, kde sa frontman Corey Taylor nechal počuť, že „Fred Durst je skvelý business-man, ale nie je to žiadny umelec”.

Durst má dcéru menom Adriana Durst. Narodila sa 3. júna 1990 Durstovi a jeho vtedajšej manželke Rachel Tergesen. S bývalou priateľkou, herečkou Jennifer Thayer, má tiež syna Dallasa (narodený 30. augusta 2001).

V roku 2009 sa Durst oženil s Esther Nazarov a po troch mesiacoch sa rozišiel. Durst sa v roku 2012 oženil so svojou treťou manželkou vizážistkou Kseniya Beryazinou.  V septembri 2018  podali žiadosť o rozvod a dokončili ho v roku 2019. 

V roku 2015 Durst vyjadril záujem získať ruský pas a stráviť polovicu roka na Kryme . Napísal list, v ktorom uviedol, že Vladimir Putin je „skvelý chlapík s jasnými morálnymi zásadami a milý človek“. V nadväznosti na to zakázala bezpečnostná služba Ukrajiny Durstovi vstup do Ukrajiny na päť rokov „v záujme zaručenia bezpečnosti krajiny“. Čoskoro potom bol všetok predaj spoločnosti Limp Bizkit na území Ukrajiny zakázaný.

Počas požiarov v Kalifornii v roku 2018 Durstov dom zhorel a prišiel o väčšinu majetku. Jeho spoluhráč Wes Borland prišiel pri požiari aj o niekoľko kusov vybavenia. 

Durst bol obvinený z urážania fanúšikov skupiny Slipknot v roku 1999 a označoval ich za „tučné, škaredé deti“. Spor medzi Limp Bizkit a Placebo sa začal na šou, ktorú Durst absolvoval v Irving Plaza v decembri 1998. Vedľajšie pódium so spevákom Placeba Brianom Molkom viedlo k tomu, že Durst požiadal dav, aby skandoval „Placebo je na hovno!“ pred koncertom Placeba.

  • https://s2.myradiostream.com/4870/listen.mp3