24. septembra 2021

RADIO Rock SV

…ak máš v srdci rockovú hudbu, si na správnom mieste

IRON MAIDEN vydáva animované hudobné video pre skladbu „Stratego“

Skladba, ktorú napísali gitarista Janick Gers a zakladajúci člen/basgitarista Steve Harris , je prevzatá zo 17. štúdiového albumu skupiny „Senjutsu“ , ktorý vyšiel 3. septembra prostredníctvom spoločnosti BMG . Animovaný klip vytvoril švédsky režisér Gustaf Holtenäs a rozvíja japonskú tému albumu a nasleduje jeho protagonistov na ceste predstavami o starovekom Japonsku.

Prvá LP platňa IRON MAIDEN po šiestich rokoch bola nahraná v Paríži s dlhoročným producentom Kevinom Shirleym a v koprodukcii Steva Harrisa.

V prípade albumu „Senjutsu“ – voľne preloženého ako „taktika a stratégia“ – skupina opäť využila služby Marka Wilkinsona, aby vytvorila veľkolepé titulné dielo na tému samurajov podľa myšlienky basgitaristu Steva Harrisa . S časom necelých 82 minút bude „Senjutsu“ , podobne ako ich predchádzajúca nahrávka „The Book Of Souls“ , dvojitým CD a trojitým vinylovým albumom.

IRON MAIDEN nevydali žiadnu hudbu od LP albumu „The Book Of Souls“ z roku 2015 , ktorý bol nahraný koncom roka 2014 v Paríži vo Francúzsku.

„The Book Of Souls“ bol najdlhším albumom MAIDEN s časom 92 minút a textmi silne vychádzajúcimi z tém smrti, reinkarnácie, duše a smrteľnosti.

  • https://s2.myradiostream.com/4870/listen.mp3