24. septembra 2021

RADIO Rock SV

…ak máš v srdci rockovú hudbu, si na správnom mieste

BULLET FOR MY VALENTINE uvádzajú na trh nový singel „Shatter“

Waleskí metalisti BULLET FOR MY VALENTINE vydali „Shatter“ , tretí singel z pripravovaného siedmeho štúdiového albumu s vlastným názvom.

Sme veľmi radi, že si všetci môžete vypočuť našu novú skladbu „ Shatter  , hovorí kapela. „Je to jedna z našich osobných favoritiek a sme si celkom istí, že bude aj jednou z vašich. Je to absolútna perlička. Nech začne búchanie hlavou!

Vizualizér pre „Shatter“ je viscerálnym a inštinktívnym momentom v novej vizuálnej ére BULLET . Na tomto projekte frontman Matt Tuck spolupracoval s kreatívnou riaditeľkou Fionou Garden a jej manželom, výtvarníkom Benom Ashtonom .

Pomocou hmatových optických prvkov, rozbíjania nekonečných tabúľ skla a pokrytia olejovou čiernou farbou spolupracoval Tuck s Garden a Ashtonom na vytvorení fyzickej nálady, ktorá bola „kavernózna aj klaustrofóbna“.

Album „Bullet For My Valentine“, ktorý vyjde 22. októbra prostredníctvom Spinefarm / Search & Destroy , nadväzuje na úspech posledného albumu skupiny „Gravity“ z roku 2018 ,ktorý prekonal miliardu streamov v USA. Tento úspech upevňuje BULLET ťažko získaný status jednej z najelitnejších skupín na hard rockovej scéne.

Tuck začal písať album v septembri 2019 pred pandémiou koronavírusu, ktorá na začiatku roka 2020 zastavila tvorbu. Ale v júni 2020 Tuck a dlhoročný producent Carl Bown , ktorý bol spoluautorom albumu skupiny „Venom“ z roku 2015 a produkovali a mixoval „Gravity“ , opäť nabrali tempo. Spoločne sa nahrnuli do Treehouse Studio v Chesterfielde, kde bol napísaný zvyšok albumu.

  • https://s2.myradiostream.com/4870/listen.mp3