24. septembra 2021

RADIO Rock SV

…ak máš v srdci rockovú hudbu, si na správnom mieste

ROGER MIRET z kapely AGNOSTIC FRONT a jeho boj s rakovinou

Začiatkom tohto roka spevákovi skupiny AGNOSTIC FRONT Rogerovi Miretovi diagnostikovali rakovinu. Dlhá cesta testov a diagnóz viedla k zložitej operácii a dlhému pobytu v nemocnici. Aj keď bola operácia komplikovaná, výsledky boli mimoriadne pozitívne. Rakovina bola úspešne odstránená a Roger je teraz v úplnej remisii a všetky príznaky rakoviny zmizli.

Je radosť vedieť, že Roger je teraz bez rakoviny, teraz prichádza aj trpká realita mesiacov liečenia a Roger a jeho rodina sa zaoberajú finančnou podporou pri diagnostike rakoviny.

Bola spustená stránka GoFundMe, na ktorej môžu fanúšikovia prispieť a pomôcť Rogerovi zaplatiť náklady na zdravotnú starostlivosť. Kapela hovorí: „Dnes vyzývame našu milovanú celosvetovú hudobnú scénu, priateľov a rodinu, aby sa v týchto ťažkých časoch podelili o túto zbierku a darovali, čo môžete. Od našej rodiny po tú vašu, zo srdca vám ďakujeme za podporu a prínos!”

Miret sa narodil na Kube a utiekol so svojou rodinou do USA, aby unikli Castrovmu režimu. Do spoločnosti AGNOSTIC FRONT nastúpil v roku 1983 a v New Yorku v priebehu niekoľkých nasledujúcich rokov vydala významná newyorská harcorova skupina klasiky ako „United Blood“ , „Victim In Pain“ a „Cause For Alarm“ .

V roku 2017 vydal Miret monografiu „My Riot: Agnostic Front, Grit, Guts, And Glory“ , ktorá dokumentovala jeho snahy prispôsobiť sa životu v USA po tom, čo jeho rodina utiekla pred Castrovým režimom.

Okrem frontman Agnostic Front , Miret tiež hral v ROGER MIRET AND THE DISASTERS a je členom THE ALLIGATORS .

  • https://s2.myradiostream.com/4870/listen.mp3