24. septembra 2021

RADIO Rock SV

…ak máš v srdci rockovú hudbu, si na správnom mieste

MAJESTICA s novým singlom „Metal United“

V roku 2019 švédski power metaloví hrdinovia  MAJESTICA  vydali debutový album  „Above The Sky“  a rýchlo naň nadviazali vianočným hudobným albumom  „A Christmas Carol“  na konci roku 2020. Oba albumy mali v metalovej komunite obrovský úspech, ale keď konečne nadišiel čas predstaviť ich hudbu živému publiku, pandémia COVID-19 zasiahla a znemožnila všetky turné. No nielen zájazdy boli zrušené. Teraz dva roky po sebe sa fanúšikovia metalu po celom svete museli zaobísť bez letných festivalov, ktoré sú ako bijúce srdce samotného metalu.

V týchto časoch musí metalová komunita stáť spolu a dnes MAJESTICA  vydáva videoklip k ich novému singlu  „Metal United“  – skutočný metalový chorál a vyhlásenie solidarity pre fanúšikov.

Kapela k tomu uviedla : „Všetci ľudia, ktorí pracujú na festivaloch a na turné, majú za sebou náročný rok, rovnako ako my všetci. Ale veľa týchto ľudí, ktorí tak tvrdo pracujú, aby nám hudobníkom umožnili vystupovať na pódiu, mali problémy nájsť si nové zamestnanie a bez týchto usilovných ľudí si nemôžeme splniť sny. A keďže radi hráme na festivaloch a chodíme na festivaly, uniká nám jedna dôležitá vec, ktorá pre nás veľa znamená. To najmenej, čo môžeme urobiť pre ocenenie týchto dobre pracujúcich ľudí, je napísať pieseň ako poctu. Veselá, povznášajúca pieseň s írskymi vplyvmi o nádeji, že sa všetko vráti do normálu, ako aj melodická, temná heavymetalová pieseň s dôležitým posolstvom. ”

  • https://s2.myradiostream.com/4870/listen.mp3