24. októbra 2021

RADIO Rock SV

…ak máš v srdci rockovú hudbu, si na správnom mieste

OZZY OSBOURNE a jeho album „Ordinary Man“ je zlatý podľa RIAA

Najnovší album Ozzyho Osbournea , minuloročný Ordinary Man“ , bol 9. septembra oficiálne certifikovaný zlatom RIAA ( Association of Recording Industry Association of America ) za predaj presahujúci pol milióna kópií.

RIAA rozvíjala zlaté a platinové ocenenia od roku 1958 na počesť umelcov a vytvorila štandard, podľa ktorého sa meria komerčný úspech zvukového záznamu. 

V súčasnej dobe udeľuje RIAA zlaté ocenenie za 500 000 predaných kusov, platinové ocenenie za 1 milión predaných kusov a diamantové ocenenie za viac ako 10 miliónov predaných kusov.

Ozzy , ktorý v minulom roku trpel niekoľkými zdravotnými problémami, vrátane pádu, operácie krku a hospitalizácie kvôli chrípke, pre Entertainment Tonight povedal , že výroba albumu „Ordinary Man“ mu pomohla vyrovnať sa s emočnou stratou. Album bol nahraný s Andrewom Wattom po tom, čo Ozzy predtým spolupracoval s gitaristom/producentom  Post Malone na skladbe „Take What You Want“ .

Celý ten album prišiel z ničoho nič a bola to taká zábava,“ povedal Ozzy . „To bolo to, čo som potreboval, aby som sa dostal z temnoty a problémov môjho uzdravenia.“

„Ordinary Man“ vyšiel vo februári 2020. LP nahraté v Los Angeles obsahuje zostavu Watt na gitarách, Duff McKagan ( GUNS N ‚ROSES ) na basgitaru a Chad Smith ( RED HOT CHILI PEPPERS ) na bicích. Okrem základnej skupiny obsahuje album „Ordinary Man“ niekoľko z priateľov a spolupracovníkov Ozzyho , vrátane Eltona Johna , Post Malona a Toma Morella.

  • https://s2.myradiostream.com/4870/listen.mp3