24. októbra 2021

RADIO Rock SV

…ak máš v srdci rockovú hudbu, si na správnom mieste

VOLBEAT zdieľajú novú pieseň „Shotgun Blues“ z ôsmeho albumu „Servant of the Mind“

Dánsko/americký rockeri VOLBEAT vydajú 3. decembra prostredníctvom Republic Records svoj ôsmy štúdiový album „Servant Of The Mind“ . Úsilie bude k dispozícii na štandardnom disku CD, luxusnom vinyle 2LP (v rôznych variantoch limitovanej edície) a luxusnom digitálnom vydaní.

Skupina sa skladá z Michael Poulsen (gitara / spev), Jon Larsen (bicie), Rob Caggiano (gitara) a Kaspar Boye Larsen (basa).

Napísal som celý album za tri mesiace,“ spomína Poulsen. „Keď som bol doma, mal som dobré miesto a náladu a mal som svoje vlastné publikum … Je na ňom veľa podpisov VOLBEAT . Ak sa vrátite k prvej nahrávke a keď ju porovnáte s tým, kde sme teraz, môžete počuť, ako kapela vyvinula svoj štýl, pričom si zachovala charakteristický zvuk.

Súbežne s oznámením albumu skupina vydala nový singel „Shotgun Blues“ , hymnickú skladbu, v ktorej Poulsen skúma strašidelné udalosti, ktoré nedávno zažil pri presťahovaní sa do nového domova.

Zakaždým, keď sa presťahujete do nového domu, vezmete so sebou mŕtvych ľudí,“ vysvetľuje. „Zvláštne veci sa stávajú, keď sa presťahujem do nového domu … je to veľmi nadpozemské.“

Ostatné piesne na albume spájajú zložité a fascinujúce príbehy. The Sacred Stones rozprávajú o pozemskej bytosti, ktorá sa oddala temnej strane. Je na misii, hovorí s temnejšími silami a padlými anjelmi. Medzitým sa „The Devil Rages On“ pozerá na myšlienku diabla, ktorý má ľudskú podobu. Úvodná skladba „Temple Of Ekur“ sa vracia k starobylým témam, ktoré boli preskúmané v minulých piesňach, ako napríklad „The Gates Of Babylon“ , zatiaľ čo epická skladba „Lasse’s Birgita“ približuje príbeh prvého upálenia čarodejnice vo Švédsku v roku 1471.

Zoznam skladieb v štandardnej edícii „Servant Of The Mind“ :

01. Temple Of Ekur
02. Wait a Minute My Girl
03. The Sacred Stones
04. Shotgun Blues
05. The Devil Rages On
06. Say No More
07. Heaven’s Descent
08. Dagen Før (feat. Stine Bramsen)
09. The Passenger
10. Step Into Light
11. Becoming
12. Mindlock
13. Lasse’s Birgitta

  • https://s2.myradiostream.com/4870/listen.mp3