1. decembra 2021

RADIO Rock SV

…ak máš v srdci rockovú hudbu, si na správnom mieste

ROB HALFORD z Judas Priest počas pandémie ticho bojuje s rakovinou prostaty

Spevák skupiny JUDAS PRIEST Rob Halford odhalil, že počas pandémie bojoval s rakovinou prostaty. „Pred rokom som mal svoj malý boj s rakovinou, ktorý som prežil a ktorý je teraz, vďaka bohu, na ústupe. Stalo sa to, keď sme boli všetci v lockdowne, takže veci sa dejú z nejakého dôvodu, pokiaľ ide o časový sled udalostí. Neostáva mi nič iné ako vďačnosť za to, že som v tomto bode svojho života a stále robím to, čo mám najradšej.“

Cítil som kombináciu šoku, hrôzy a zvláštnej úľavy – aspoň teraz to viem!… Zomriem? To bolo všetko, na čo som mohol myslieť. Poznám chlapcov, ktorí zomreli na rakovinu prostaty. Nie, nezomrieš, Rob , povedal mi doktor Ali .“

V júli 2020 Rob podstúpil prostatektómiu, operáciu, pri ktorej sa odstráni celá prostatická žľaza plus časť tkaniva okolo nej vrátane semenných vezikúl. Potom, čo bol začiatkom tohto roka zistený ďalší výskyt rakoviny, prešiel v apríli a máji ožarovaním a nakoniec sa v júni úplne vyliečil. Mal tiež apendektómiu po tom, čo mu na apendixe objavili nádor.

70-ročný muž povedal, že jeho pohľad na boj s rakovinou sa zmenil po sledovaní reklamy na detskú nemocnicu Phoenix. „Ukázalo to deti s rakovinou,“ povedal. „Boli to iba deti. Ležali tam a vychádzali z nich trubice, bojovali o život. Nevedeli, čo sa deje … Cítil som sa za seba úplne zahanbený. Rob , ako sa opovažuješ byť taký sebecký? A od tej sekundy som zmenil celý svoj mentálny postoj k tejto chorobe.

Halfordova rakovinová bitka je jedným z mnohých zdravotných strachov, s ktorými sa členovia PRIEST v posledných rokoch museli vyrovnať. Minulý mesiac utrpel gitarista Richie Faulkner počas vystúpenia kapely na festivale Louder Than Life akútnu disekciu srdcovej aorty a gitaristovi PRIEST Glennovi Tiptonovi diagnostikovali Parkinsonovu chorobu pred siedmimi rokmi.

  • https://s2.myradiostream.com/4870/listen.mp3