1. decembra 2021

RADIO Rock SV

…ak máš v srdci rockovú hudbu, si na správnom mieste

JERRY CANTRELL zdieľa úplne novú skladbu „Siren Song“

Ikonický spevák, skladateľ, gitarista a spoluzakladateľ ALICE IN CHAINS Jerry Cantrell vydal pieseň „Siren Song“ , tretiu a poslednú pieseň pred budúcotýždňovým vydaním jeho nového albumu „Brighten“ . Album bude dostupný 29. októbra.

„Siren Song“ začína jemnou, prstom vybrnkávanou akustickou gitarou ako úvod do ťažkého skresleného zvuku, ktorý nasleduje. Jerryho vzletné vokály zavedú poslucháčov na výpravnú cestu.

Album „Brighten“ bol spoluprodukovaný Jerrym počas minulého roka s filmovým skladateľom Tylerom Batesom a Cantrellovým dlhoročným inžinierom Paulom Figueroom . Privítali dynamické obsadenie podporných hráčov vrátane bubeníkov Gil Sharoneho a Abe Laboriela jr. ( Paul McCartney ), Michaela Rozona , Vincenta Jonesa na klavíri, Wurlitzera na orgáne. K tejto LP platni sa pridali aj ďalšie rockové legendy, vrátane Duffa McKagana ( GUNS N ‚ROSES ) na vybraných basových skladbách, Grega Puciata (THE DILLINGER ESCAPE PLAN ), ktorí sa starajú o všetky sprievodné vokály a Joe Barresi ( TOOL , QUEENS OF THE STONE AGE ), ktorý dohliada na mixovanie albumu „Brighten“ . Spolu nahrali osem originálnych skladieb a album sa uzatvára coverom od Eltona Johna a jeho klasiky „Goodbye“.

V skladbe „Siren Song“ hrá Cantrell (gitara, spev, basa) spolu so Sharone (bicie, perkusie), Puciato (sprievodné vokály), Rozon (pedal steel), Jordan Lewis (klavír) a Barresi (triangel).

Jerryho nadchádzajúci počin bude znamenať jeho prvý album od „Degradation Trip“ , epického sólového albumu, ktorý vytvoril v roku 2002 s budúcim basgitaristom skupiny METALLICA Robertom Trujillom a bubeníkom FAITH NO MORE Mikeom Bordinom .

  • https://s2.myradiostream.com/4870/listen.mp3