1. decembra 2021

RADIO Rock SV

…ak máš v srdci rockovú hudbu, si na správnom mieste

Dnes oslavuje svoje 47. narodeniny ANGELA GOSSOW, bývala speváčka ARCH ENEMY

Angela Gossow (narodená 5. novembra 1974) je nemecká speváčka, známa najmä ako bývalá hlavná speváčka švédskej melodic death metalovej skupiny Arch Enemy.

Angela Gossow sa narodila ortodoxným kresťanským rodičom v Kolíne nad Rýnom v Nemecku a mala troch súrodencov. Keď mala 17 rokov, jej rodičia sa rozviedli. Ďalšie finančné problémy prišli, keď ich podnik skrachoval. To, že je anorektička a bulimička, ešte viac pridalo k jej problémom. Práve v tom čase sa rozhodla odsťahovať z domu a pridať sa k metalovej skupine Asmodina. Po ukončení štúdia nastúpila ako praktikantka do reklamnej spoločnosti so špecializáciou na marketing. Zároveň začala študovať ekonómiu. V roku 1997 sa skupina Asmodina rozdelila a Angela založila ďalšiu kapelu Mistress.

Angela Gossow je jednou z prvých spomedzi malého počtu žien, ktoré vystupovali ako death metalová speváčka. Má mezzosopránový hlasový rozsah.

Angela Gossow sa pridala k Arch Enemy v novembri 2000, po vyhodení hlavného speváka Johana Liivu . Predtým robila rozhovor s gitaristom Michaelom Amottom pre nemecký webzine . Počas rozhovoru s Amottom mu Angela dala demo, ktoré opísala ako „nekvalitné“ video z vystúpenia v klube. Po vyhodení Liiva v roku 2000, kapela pozvala Angelu na konkurz. Amott neskôr povedal, že „utrela podlahu so všetkými ostatnými uchádzačmi.“

Dňa 17. marca 2014 bolo oznámené, že Angela Gossow odstupuje ako vokalistka Arch Enemy, aby sa venovala iným záujmom a trávila viac času so svojou rodinou. Angela odporučila Alissu White-Gluz z kanadskej metalovej skupiny The Agonist ako jej náhradu a zostala obchodnou manažérkou kapely.

Foto: Alexandre Cardoso

  • https://s2.myradiostream.com/4870/listen.mp3