1. decembra 2021

RADIO Rock SV

…ak máš v srdci rockovú hudbu, si na správnom mieste

Kapela CRASHDÏET sa vracia s novým singlom „No Man’s Land“

Švédski glam metaloví rockeri CRASHDÏET nedávno podpísali zmluvu s Golden Robot Records a momentálne pracujú v štúdiu na svojom šiestom albume, ktorý by mal vyjsť začiatkom roka 2022. Skupina práve zverejnila prvú ochutnávku toho, čo príde v podobe nového singlu , „No Man’s Land“ , ktorý je teraz dostupný na všetkých digitálnych platformách. 

„No Man’s Land“ je prvou novou hudbou od CRASHDÏET od vydania albumu „Rust“ v roku 2019 . Singel je naspievaný silným a presným vokálom, obklopený hustou basou, ťažkými gitarovými riffmi, pevnými bicími a iskrivou produkciou. Skladba No Man’s Land je príbeh o pohľade dovnútra a napredovaní bez ohľadu na cenu.

Album „Rust“ znamenal prvý počin CRASHDÏET so spevákom Gabrielom Keyesom , ktorý sa ku kapele pripojil v decembri 2017.

Crashdïet bola pôvodne založená v roku 2000 zosnulým spevákom Dave Lepardom a gitaristom Mary Goorom , viac známym ako GHOST. Debutový album skupiny z roku 2005 „Rest In Sleaze“ debutoval na 12. mieste v domovskej krajine skupiny, no osem mesiacov po jeho vydaní spáchal 25-ročný Dave Lepard samovraždu. CRASHDÏET potom naverbovali fínskeho speváka Ollivera Twisteda na svoj druhý album v roku 2007, „The Unattractive Revolution“ , ale po turné na podporu albumu Olliver Twisted skupinu opustili. Kapela potom privítala Simona Cruza , ktorý sa objavil na albume „Generation Wild“ z roku 2010 (ktorý sa dostal na 3. miesto vo Švédsku) a v roku 2013 na albume „The Savage Playground“, predtým, ako skupinu opustil uprostred japonského turné v roku 2015.

Foto: discogs.com

  • https://s2.myradiostream.com/4870/listen.mp3