5. augusta 2021

RADIO Rock SV

…ak máš v srdci rockovú hudbu, si na správnom mieste

Predstavujeme: Skupina THE REST

Skupina THE REST pochádza z Bratislavy a jej okolia. Chalani sa poznajú od školy a už vtedy boli prvé pokusy o hudbu. Ako vraví Jožo Jánošík, vtedy kapela ani tak dobre nehrala, ako boli jej členovia sympatickí. Vtedy sa im podarilo dostať sa na mnohé súťaže a celkom sa im aj darilo. Z tejto doby pochádza napríklad aj text pesničky “Nikdy viac, zajtra zas“.

Časom sa ich cesty rozišli, Jožo – spevák a frontman sa venoval svojím projektom. Nejako sa im podarilo sa po dlhých rokoch stretnúť a keďže materiálu poschovávaného po šuflíkoch bolo dosť, slovo dalo slovo a začali dávať dokopy niečo čoho výsledok bol konečne album.

“Jofre” Jozef Jánošík

Ako producenta oslovili Juraja Kupca. Tomu sa celý projekt zapáčil a okrem toho, že ho zastrešil ako producent, tak sa na albume podieľal aj ako gitarista a spevák. Album „Život ako výstrel“ bol nakoniec vydaný v lete 2020 v štúdiu Juraja Kupca.

The Rest – Básnikov hlas

Kapela The Rest hrá momentálne v tomto zložení:

gitara, klávesy, spev – “Jofre” Jozef Jánošík

gitara – “Vaďo” Vadim Bušovský

bubeník – “Demo” Ludovit Demovič

basgitara – “Catto” Kamil Jány

hosťovanie – sólo gitara, spev – Juraj Kupec

Chalani spievajú po slovensky, hrajú pop-rock, na albume si každý nájde také niečo pre seba. Plány boli veľké, hlavne hrať, všetko vyzeralo nádejne, ale ako pri všetkých kapelách v tejto dobe, pandémia uťala všetko.

The Rest – Jeden, dva

Momentálne chalani z The Rest tvrdo zarezávajú v príprave na ďalší album, podľa ich vlastných slov majú materiálu dosť a album má byť vraj tvrdšieho razenia – takže máme sa na čo tešiť.

Ak sa chcete dozvedieť o skupine The Rest niečo viac, navštívte ich web https://www.therestsk.com/

  • https://s2.myradiostream.com/4870/listen.mp3