21. júna 2021

RADIO Rock SV

…ak máš v srdci rockovú hudbu, si na správnom mieste

Predstavujeme: Skupina VOLUME

Rocková skupina Volume sa vyformovala približne v roku 2014. Začiatky boli, tak ako pri každej vznikajúcej kapele, ťažké, no vzhľadom na tvrdú a neúnavnú prácu speváka a manažéra v jednej osobe (Maja Krátkeho) priniesla svoje vytúžené ovocie.

Okrem víťazstva na Rock me feste v Nitre sa nám podarilo vystupovať po boku hneď niekoľkých legiend slovenskej, ale aj českej rockovej scény. Spomenúť môžeme Horkýže Slíže, Gladiator, Turbo atď. Pre chalanov z Trenčína, ktorí začínali v malej studenej garáži to boli životné momenty.

Volume – Ku hviezdam

Tie nás „nakopli“ v našej práci pokračovať a venovať jej maximálne možné úsilie. Po rokoch driny, úspechov, ale aj pádov sme si zriadili vlastné štúdio, v ktorom aktuálne nahrávame nový album. Na konte máme zatiaľ štyri nosiče. Piaty bude prelomový práve tým, že celý proces jeho vzniku prebehne vo Volume production.

Volume – Pravá tvár

Naším spoločným cieľom je prostredníctvom hudby nielen zabávať ľudí, ale im aj pomáhať.  Z našej iniciatívy vznikol v Trenčíne projekt s názvom Hudba má pomáhať, hudba má spájať, ktorý zahŕňa večer plný rockovej muziky v podobe živých koncertov, ale aj zbierku finančných prostriedkov určených pre potreby subjektu, ktorý vopred vyberieme.

Skupina Volume

Verejnosť môže prispievať vždy aj na transparentný účet. Zatiaľ sa nám niekoľkými tisíckami podarilo pomôcť trenčianskemu útulku pre psy, Oddeleniu neurológie vo Fakultnej nemocnici v Trenčíne či neziskovke StarDOS, ktorá sa stará o seniorov. Touto prácou chceme dať ľuďom najavo, že sme tu pre nich rovnako tak, ako oni pre nás. 

Volume – Stále to cítim

Veľkou doménou skupiny Volume sú energické vystúpenia a koncerty, vďaka ktorým sa nám otvárajú stále ďalšie a ďalšie dvere. Podporu verejnosti, ale aj každú adekvátnu kritickú myšlienku vítame s pokorou pretože hudbu robíme s láskou.

Volume – Všetko raz prebolí

Od spomenutého roku 2014 sa udiali viaceré personálne zmeny, no momentálne sme zastabilizovaní v zložení Majo Krátky – spev, gitara, Michal Koštialik – gitara, Janči Omelka – basová gitara, Martin Stískala – klávesy, synth, Ľubo Bobák  – bicie. V roku 2020, ktorý nebol pre kultúrnu obec práve ideálny, sa do tímu pridal aj Rasťo Getta. Ten má na starosti kreatívnu zložku a produkciu.

Volume – Závislý

Aj keď všetko nasvedčuje tomu, že aktuálna pandémia tak skoro nepominie, nie sme skupinou, ktorá sa tak ľahko vzdá. Neustále pracujeme na nových veciach, tvoríme novú hudbu a kujeme ďalšie plány. Preto veríme, že album, ktorý uzrie svetlo sveta tento rok, bude napriek horkastej chuti pandémie náš najlepší.

Viac info o skupine nájdete aj na ich webe https://volumeband.sk/

  • https://s2.myradiostream.com/4870/listen.mp3