21. júna 2021

RADIO Rock SV

…ak máš v srdci rockovú hudbu, si na správnom mieste

ANGUS YOUNG z kapely AC/DC sa dnes dožíva 66 rokov

Angus McKinnon Young (* 31. marec 1955) je škótsky gitarista a spoluzakladateľ skupiny AC/DC. Young je známy vďaka svojím energickým vystúpeniam na koncertom a nosením uniformy školáka. V rebríčku časopisu Rolling Stone 100 najlepších gitaristov skončil Young na 24. mieste.

Angus Young sa narodil v Glasgowe v Škótsku, keď mal osem rokov presťahoval sa s rodinou do Austrálie. Jeho prvou skupinou bola miestna skupina Kantuckee v zostave Bob McGlynn (spev), Angus Young (gitara), Jon Stevens (basa) a Trevor James (bicie). Skupina sa rozdelila a neskôr sa volala Tantrum v tejto zostave: Mark Sneddon (spev, gitara), Angus Young (gitara), Jon Stevens (basa) a Trevor James (bicie). V roku 1973 spolu s bratom Malcolmom založili skupinu AC/DC, ktorá prešla viacerými formáciami a stala sa z nej ikona hard rocku.

Angus Young je ženatý s holanďankou menom Ellen van Lochem. Vlastnia domy v Austrálii, Veľkej Británii a Holandsku. Angus uviedol, že prvýkrát začal hrať na gitare, keď mal päť alebo šesť rokov. V rozhovore pre The Guitar Show, Young poznamenal, že ho ovplyvnili jeho brat Malcolm YoungChuck BerryFreddie King a Muddy Waters. Young je známy svojimi divokými javiskovými show, ako sú napríklad intenzívne skoky, behanie po javisku alebo striptíz, keď si vyzlieka svoju školskú uniformu až ostane iba v trenírkach, ktoré sú zvyčajne vo farbách krajiny kde sa koná koncert.

Zdroj: loudwire.com, Wikipedia, Youtube

  • https://s2.myradiostream.com/4870/listen.mp3