21. júna 2021

RADIO Rock SV

…ak máš v srdci rockovú hudbu, si na správnom mieste

Predstavujeme: Projekt FAFEX

Za projektom Fafex je gitarista, spevák a autor Peter Koch alias Fafex, ktorý je spoluzakladateľ hudobných skupín Centrum Rozbitého Skla (2000- 2008, Moravský Sv. Ján na Záhorí) a Runabout (2015-2016, Praha CZ). Objavil sa aj ako gitarista v bratislavskej SKA kapele Acylpyrín. Projekt Fafex väčšinu existencie fungoval popri Fafexových kapelách ako “záznamník hudobných nápadov”, aktuálne aj s víziou rozšírenej koncertnej zostavy.

Fafex – Zem sa točí ďalej

Prvý krát sa projekt Fafex objavil po rozpade domovskej skupiny Centrum Rozbitého Skla v roku 2008 s albumom nazvaným Fafex Demo 2008. Išlo o mix svojpomocne nahranej rockovej hudby a elektroniky, kde cieľom bolo hlavne zaznamenať nápady a texty. Keďže nahrávka mala určitý úspech v hudobnej komunite, projekt občasne pokračoval ďalej.

Peter Koch alias Fafex

Na rozdiel od pôsobenia v kapele sa pri projekte tohto typu ukázala veľká sloboda experimentovať so zvukom či hudobnými štýlmi. To sa prejavilo skokmi do rôznych oblastí hudby, od elektoniky (Montezuma EP (2011), cez indie-pop-rock (Farby EP (2016)), až po akustické melancholické nahrávky (Pomalý album (2018), Acoustic demo EP(2020)). Album Works (2016) bol kvôli rôznym štýlom pesničiek označený za štýlového chameleóna.

Fafex – Keď budeš mať sedemdesiat
Peter Koch alias Fafex

Najnovší album nazvaný Mýtus (2021) začal vznikať spontánne počas nekonečných obmedzení a lockdownov na jeseň 2020. Keďže bolo dosť času niečo vytvoriť, texty a motívy začali celkom rýchlo pribúdať. Vplyvom temnej doby sa do textov dostali viaceré nostalgické a pesimistické témy. Hudba je výrazne ovplyvnená gitarovou rockovou tvorbou a je po akustickom období projektu návratom k rockovým koreňom. Nahrávka bola vytvorená v domácom “Fafex štúdiu” a obsahuje 13 prevažne rockových skladieb.

Fafex – Život mapy prekreslil

Link na tvorbu projektu Fafex:
http://fafex.bandcamp.com/

Link na FB:
https://www.facebook.com/fafexmusic

Album Mýtus:
https://fafex.bandcamp.com/album/m-tus


  • https://s2.myradiostream.com/4870/listen.mp3