21. júna 2021

RADIO Rock SV

…ak máš v srdci rockovú hudbu, si na správnom mieste

Predstavujeme: Skupina ARAWN

Píše sa rok 2017 a na povrch sa derie nová kapela, ktorá vzniká zo zbytkov kapely FINAL PAIN.
Tomáš (alias Hrošík), Milan (alias zakk), Petr (alias Viking) a Jirka sa stretli v pravú chvíľu. Zo zvyškov kapiel v ktorých pôsobili, sa rodí nová a zásadná vec v ich hudobnom živote s menom ARAWN.

Podľa mytológie prísny, ale pritom nekompromisný a zároveň spravodlivý boh podsvetia, no a neposlednom rade aj názov severočeskej kapely ARAWN.

Zakk – Guitar / Scream (ex-Audiens, ex-Imperium, ex- Sixth dimension ex- Final Pain), Viking– Drums (ex- Psychotherapy, ex- Self Sacrifice), Jirka – Growl / Scream (ex- Furt2n, ex- Fetus in fetu) a Hrošík – Bass (ex- Final Pain), to boli skoršie kapely na ktorých vznikol zo začiatku len chvíľkový projekt, ktorý sa neskôr stal regulárnou kapelou.

Nastáva obdobie plné nevyjasnených situácii okolo fungovania kapely (pred príchodom Jirky na post speváka, kapela skúša niekoľko adeptov), ​​ale až Jirka bol ten pravý blázon ako zvyšok kapely a dodal kapele tú správnu tvár. Prichádza obdobie robenia všetkého inak ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať. Kapela usilovne skúša materiál a za necelý rok sa nevydáva okupovať česká pódia a kluby ako tomu býva zvykom a pravidlom, ale ide rovno do Studia Sonidos natočiť svoju prvotinu s názvom ZROZENÍ, pod taktovkou majstra zvuku Zdeňka Ondráčka.

Do slová a do písmena je to naozaj rok od stretnutia sa členov kapely až po vydanie albumu ZROZENÍ. Album najprv uzrelo sveto sveta ako digitálne ale po necelom pol roku nachádza svojho vydavateľa. Albumu sa ujalo vydavateľstvo Slovak Metal Army a vďaka tomu sa začína šíriť aj fyzicky medzi ľudí. Aj keď vďaka digitálnej forme si samo (trošku za podpory kapely) našlo cestu takmer do celého sveta. Vychádza niekoľko recenzií ako v tuzemsku tak aj v zahraničí a teší sa neobvyklému úspechu a záujmu.

Koncerty, koncerty a zase koncerty, na ktoré sa kapela vydáva po takmer 2 mesiacoch tvrdej práce na albume, sa stávajú konečne skutočnosťou a fanúšikovia sa dočkajú live hrania. Kapela sa utvrdzuje, že kroky ktoré vykonala boli úplne správne. Fanúšikovia kapely ARAWN sa rozrastajú každým dňom a kapela rastie ako z vody. Za pozornosť určite stoja vydarené akcie s kapelami Debustrol, HATE, Asmodeus, ROOT, MORTIFILIA, ANIME Torment, KONFRONT, MILOŠ DODO DOLEŽAL a ďalšie. A kluby sa pomaly menia na väčšie pódia.

Z bežných koncertov sa stávali turné po cele republike, nevynímajúc Slovensko. Na podporu albumu vznikajú tiež 3 videoklipy, z ktorých najväčší rozruch rozvíril klip ku skladbe LIDICE. Kapela sa nebála citlivej témy okolo vypálenie obce Lidice počas 2. svetovej vojny. Poprask to bol taký veľký, že vďaka nemu sa kapela dostáva aj do bežných plátkov novín vrátane tých bulvárnych a prvýkrát podstupuje tlak médii menom Undergroud vs Mainstream. Kapela tlak ustáva, za svojím názorom si pevne stojí a po roku sa vydáva opäť do STUDIA Sonidos aby vznikol druhý album s názvom Odkazy Doby. Album vzniká za neutíchajúcej podpory fanúšikov a projektu Startovač. Takže vďaka Covid dobe (zrušené festivaly, koncertné turné pod.) mala kapela paradoxne čas na tvorbu nástupcu albumu ZROZENÍ.

Kapela ARAWN funguje momentálne v tejto zostave:

Jirka ,,Suky,, Suk – Geowl / Scream, Milan,,Zakk,,Brna – Guitars/ Scream, Tomáš,,Hroch,,Vančura – Bass, Petr,,Viking,,Jebavý – Drums

Album “Zrození” https://www.youtube.com/watch?v=YET4nxcN1po&t=142s

Album “Odkazy Dobyhttps://www.youtube.com/watch?v=xMyK2IlijYo

  • https://s2.myradiostream.com/4870/listen.mp3