21. júna 2021

RADIO Rock SV

…ak máš v srdci rockovú hudbu, si na správnom mieste

Gitarista skupiny AMORPHIS, Esa Holopainen, sa zamýšľa nad svojím pripravovaným sólovým projektom SILVER LAKE

Ako Esa Holopainen hovorí: „Chcel som mať správny názov projektu a aby to nejako bolo spojené s prírodou

Gitarista Esa Holopainen robí hudbu s fínskym melodickým death metalovým počinom Amorphis už viac ako 30 rokov. Vďaka melodickej kráse albumov ako „Tales from the Thousand Lakes“„Elegy“ a „Skyforger“, sa Holopainenove vynikajúce schopnosti vytvárať očarujúce atmosféry a inovatívne riffy stali všeobecne známe v rámci celosvetového heavy metalového okruhu. Ako pozitívny moment pandémie Covid sa Esa rozhodol dať si stanovené voľno a sústrediť sa na svoje prvé sólové album kariéry.

SILVER LAKE by ESA HOLOPAINEN je názov jeho debutového projektu a vyjde 28. mája na Nuclear Blast. Prvý singel vyšiel 26. marca a má názov Storm a na vokáloch sa objaví HÅKAN HEMLIN. Medzi ďalších hosťujúcich spevákov na tomto albume patria Jonas Renske ( Katatonia ), Einar Solberg ( Leprous ), Björn “Speed” Strid ( Soilwork ), Tomi Joutsen ( Amorphis ) a Anneke Van Giersbergen.

“Už roky premýšľam, že urobím svoj vlastný album,” pripomína Holopainen“Mám na mysli, že keď mi zavolal Nino Laurenne – renomovaný hudobný producent a majiteľ helsinského nahrávacieho zariadenia Sonic Pump, ktorý nakoniec mixoval a produkoval album – a spýtal sa ma, či nie je vhodný čas začať pracovať na svojom sólovom albume. Celosvetová pandémia už zničila všetky plány týkajúce sa roku 2020 a ja som si bol jasne vedomý skutočnosti, že som mal v rukách voľný čas. Netrvalo teda dlho a pochopil som, že to je ono, konečne nastal čas niečo urobiť sám – prvýkrát za tri desaťročia! “

Zdroj: nuclearblast.de, sonicperspectives.com, Youtube

  • https://s2.myradiostream.com/4870/listen.mp3