24. októbra 2021

RADIO Rock SV

…ak máš v srdci rockovú hudbu, si na správnom mieste

Dnes oslavuje svoje 48. narodeniny John Dolmayan, bubeník kapely SYSTEM OF A DOWN

John Dolmayan (narodený 15. júla 1973) je arménsko-libanonsko-americký bubeník a skladateľ. Je známy predovšetkým ako bubeník skupiny System of a Down . Dolmayan je tiež bubeníkom skupiny Indicator a bývalým bubeníkom skupiny Scars on Broadwayi . Dolmayan sa umiestnil na 33. mieste v rebríčku Loudwire najlepších 200 hard rockových a metalových bubeníkov všetkých čias.

Narodil v libanonskom Bejrúte arménskym rodičom. Počas libanonskej občianskej vojny sa jeho rodina presťahovala do Kalifornie. O bubny sa začal zaujímať keď mal 2 roky. Naučil sa hrať na bicie nástroje nahrávaním a cvičením celé hodiny denne a v uvedenej praxi pokračoval roky. Dolmayan popisuje svoj hudobný štýl ako štýl ovplyvnený tým, čo mu prišlo pod ruku, vrátane jazzových albumov patriacich jeho otcovi a rockových albumov, ktoré zdieľal so svojimi priateľmi.

Je fanúšikom skupiny The Who a ako najväčší vplyv uvádza bubeníka skupiny Who Keitha Muna . Medzi ostatných bubeníkov ktorí ho ovplyvnili patrí John Bonham z Led Zeppelin a Stewart Copeland z The Police.

Dolmayan je ženatý s Dianou Dolmayan, ktorá je sestrou Tankianovej manželky Angely, čo z nich robí švagrov.

Na svojich účtoch na sociálnych sieťach je Dolmayan veľmi politicky aktívny, tak ako aj jeho spoluhráči, ale na rozdiel od niektorých členov System of a Down, najmä Tankiana, Dolmayan podporoval prezidentovanie Donalda Trumpa . Tankian vyhlásil, že je „frustrujúce“ byť politicky opačného názoru ako jeho spoluhráč a švagor. Dolmayan, ktorý je dlhoročným fanúšikom komiksov, vlastní obchod s komiksmi Torpedo Comics v Las Vegas v Nevade.

  • https://s2.myradiostream.com/4870/listen.mp3