24. septembra 2021

RADIO Rock SV

…ak máš v srdci rockovú hudbu, si na správnom mieste

TOME so svojou skupinou “Vintage boyz” vydávajú nový singel – Dnes je skvelý deň.

Mladý spevák a pesničkár TOME so svojou skupinou Vintage boyz vydávajú nový singel. Pesnička Dnes je skvelý deň s jednoduchým odkazom a chytľavou melódiu sa spolu s videoklipom dostala von na konci leta 2021. Pieseň vyjadruje obdobie, ktoré si užíva v tejto dobe asi každý z nás a to je leto. Krásne a slnečné dni sa pomaly končia a nikto nevie čo znovu pandémia prinesie. Preto vám TOME spolu s Vintage boyz chcú pripomenúť tieto skvelé dni touto veselou energickou nakopávačkou.

Text a melódiu skladby vytvoril leader kapely TOME a následne spolu s kapelou naaranžovali aj ďalšie nástroje. Štýlovo môžeme pesničku zaradiť do popu alebo pop-punku aj napriek tomu, že ostatné piesne ktorá kapela má, sú prevažne rock n rollové.

TOME spolu s Vintage boyz nahrávali skladbu v Žiline v Imagine štúdiu u Juraja Straského, ktorý pesničku mixoval aj mástroval. O videoklip a aj jeho réžiu sa postaral Andrej Mores spolu s Patrikom Dorčíkom, čo sú duo, ktoré si hovorí MADCAT. Videoklip má aj skrytý význam kde kapela, ktorá v pozadí stále hrá, nakoniec kazí skvelý deň zamilovanému páru a ten ju nakoniec odoženie preč.

Doteraz boli TOMEho piesne skôr nahnevané a agresívne s rock n rollovým nádychom, avšak táto skladba je priam úplný opak. Dnes je skvelý deň je pozitívna nakopávačka plná lásky a radosti so života.


  • https://s2.myradiostream.com/4870/listen.mp3