1. decembra 2021

RADIO Rock SV

…ak máš v srdci rockovú hudbu, si na správnom mieste

10 najlepších elektrických gitár pre začiatočníkov v roku 2021

Učenie sa na gitare je jednou z najužitočnejších vecí, ktoré kedy urobíte – aj keď sme možno trochu zaujatí. To neznamená, že to nebude náročné, ale ak sa toho budete držať, získate schopnosť hrávať hudbu kdekoľvek a kedykoľvek budete chcieť. Teraz, aby ste mohli začať, budete potrebovať jednu z najlepších elektrických gitár pre začiatočníkov a našťastie pre vás sme zostavili tohto šikovného sprievodcu.

1. Yamaha Pacifica 112V

Yamaha Pacifica 112V, ktorá bola prvýkrát predstavená v roku 1993, si získala miesto pri stole kvalitných elektrických gitár pre začiatočníkov. Napriek tomu, že so sebou neprináša úplne rovnaké zvuky ako Fender alebo Gibson, rad Pacifica to vynahradzuje úrovňou hrateľnosti a kvalitou prevedenia, ktoré ďaleko presahujú očakávania od jeho menšej ceny. 

2. Stratocaster Squier Classic Vibe

Aj keď sú v ich ponuke o niečo lacnejšie modely, Stratocaster Squier Classic dostáva náš hlas za najlepšiu elektrickú gitaru pre začiatočníkov. Je dobre vyrobená, takže vydrží vaše formatívne roky hrania a je aj nákladovo efektívna. To sú obe dôležité ingrediencie pri výbere vášho prvého elektrického nástroja.

3. PRS SE Standard 24

PRS, známe predovšetkým svojimi majstrovskými dielami vyrobenými v USA, ozdobené exotickým drevom a inými neuveriteľnými materiálmi, sú relatívnym nováčikom vo svete lacných gitár – rozhodne však urobili pokrok. Sortiment „SE“ znamená „Študentská edícia“, ale snažíme sa nájsť pre tieto gitary aj niečo „študentské“ okrem ceny. SE Standard 24 je pre tých, ktorí potrebujú niečo špeciálne s nižším rozpočtom. Ako naznačuje názov, tento SE má krk s 24 pražcami.

4. Epiphone Les Paul Studio

Je pravdepodobné, že ak ste počuli nejakú rockovú hudbu za posledných 60 rokov, počuli ste zvuky Gibson Les Paul. Tieto ikonické gitary, na ktoré hrajú niektoré z najväčších a najlepších mien hudby, sú synonymom rocku a heavy metalu. Takže s akou lepšou gitarou pre začiatočníka začať než s vlastným kúskom hudobnej histórie?

5. Gretsch G2420 Streamliner

Ak je country, folk a jazz skôr vašim štýlom, Gretsch G2420 Streamliner by pre vás mohla byť najlepšia začiatočnícka elektrická gitara. Pochádza zo značky s bohatým dedičstvom a ponúka duté teleso, ktoré ponúka oveľa odlišnejší zážitok z hrania ako ostatné gitary uvedené v tomto zozname. 

6. Yamaha Revstar RS320

Séria Revstar od Yamahy je vítaným doplnkom ich zostavy gitár. S mierne odlišným štýlom, než je obvyklé od spoločnosti Yamaha, vytvorili úžasne vyzerajúcu gitaru s výrazným vzhľadom „Yamaha“ – niečo, čo milujeme. Hardvér je solídny a výrazne prevyšuje to, čo by ste očakávali od nástrojov priateľských pre začiatočníkov – umožňuje vám zamerať sa výlučne na hranie.

7. Epiphone SG Standard

Ako „ďalší“ veľký znak stajne Gibson sa SG ocitla na výslní medzi hráčmi, ktorí si chceli zachovať trochu individuality voči množstvu hráčov Les Paul. Výsledkom je, že SG sa dostalo do rúk niektorých z najväčších rockových mien, vrátane Tonyho Iommiho z Black Sabbath a Angusa Younga z AC/DC, ktorí uprednostnili jeho surové, ostré tóny a pôsobivú vizuálnu príťažlivosť. Epiphone SG Standard pokračuje v tejto atmosfére tým, že prináša sľub prísnych robustných tónov pripravených na rock a ukážkovú konštrukciu. S mimoriadne pohodlným krkom a bezkonkurenčným prístupom k vyšším pražcom je to zábavná, hrateľná a neuveriteľne atraktívna elektrická gitara pre začiatočníkov i profesionálov. 

8. Squier Bullet Mustang

Pretože je veľa (ale nie všetci) začínajúcich gitaristov mladí, dáva nám zmysel zaradiť gitaru, ktorá vyhovuje tým, ktorí sú medzi nami s menšími rukami. Vstúpte do Squier Bullet Mustang. Napriek tomu, že nejde o „malú gitaru“, má mierne zmenšenú veľkosť, takže je ideálny pre mladších hráčov, aby sa zoznámili s technikami, ktoré im budú pri vývoji slúžiť. 

9. Ibanez Gio GRGR120EX

Gitary Ibanez budú známe každému, kto počúva ťažší koniec hudobného spektra. Tieto gitary v štýle Superstrat sa zvyčajne môžu pochváliť humbuckovými snímačmi a tenkými hmatníkmi, ktoré vám umožňujú rýchlo prechádzať po hmatníku stále sa zvyšujúcimi rýchlosťami. Ibanez Gio GRGR120X je perfektná gitara pre každého, kto sa chce pridať do tohto klubu. Vďaka svojmu ergonomickému dizajnu je ľahká a ľahko sa s ňou manipuluje.

10. Epiphone ES-335 Semi-Hollowbody

Zoznam uzatvára Epiphone ES-335, ktorý kombinuje vintage tóny a atmosféru s neuveriteľnou konštrukciou a hrateľnosťou. Tento Epiphone je cenovo dostupnou verziou slávneho Gibsonovho modelu ES-335, ktorý sa od zavedenia na konci päťdesiatych rokov minulého storočia používa na nespočetných bluesových a rockových skladbách. 

  • https://s2.myradiostream.com/4870/listen.mp3