1. decembra 2021

RADIO Rock SV

…ak máš v srdci rockovú hudbu, si na správnom mieste

10 najlepších gitarových zosilňovačov pre začiatočníkov v roku 2021

Pripojenie k jednému z najlepších začiatočníckych gitarových zosilňovačov môže byť prvým krokom na ceste k splneniu vášho sna stať sa bohom elektrickej gitary. Koniec koncov, existuje len málo väčších radostí ako manželstvo elektrickej gitary a skvele znejúceho gitarového zosilňovača . Stále máme veľkú lásku k akustickej gitare, ale na fúzii elektrických gitár a zosilňovačov je niečo vzrušujúce, čo sa nedá poraziť.

1. Boss Katana 50 MKII

Boss je jednou z najznámejších značiek gitarového priemyslu, a to predovšetkým vďaka svojej neuveriteľnej histórii vo svete efektových pedálov. Boss Katana 50 MKII preberá toto dedičstvo a prekladá ho do jedného z najlepších hodnotených gitarových zosilňovačov pre začiatočníkov na planéte. Za niečo málo cez 200 dolárov získate päť rôznych zvukov zosilňovača spolu so 60 rôznymi efektmi, takže tu je niečo tónovo pre každého. Pridajte ďalšie funkcie, napríklad rozhranie USB pre počítač , aby ste mohli nahrávať do počítača, a máte celkom pôsobivý balík.

2. Blackstar Fly 3 Bluetooth

Blackstar Fly 3 Bluetooth je perfektný začiatočnícky zosilňovač pre každého, kto má málo miesta. Tento malý zosilňovač s hmotnosťou menej ako 1 kg prináša prekvapivo dobrý zvuk prostredníctvom 3-palcového reproduktora, pričom dva kanály zaisťujú, že môžete striedať medzi bohatým čistým zvukom a zvukom skresleným. Je to super nákup pre gitaristov na cestách – bez ohľadu na to, aké máte schopnosti – a obzvlášť ideálny pre vysokoškolákov a všetkých, ktorí potrebujú obmedziť hlasitosť.

3. Fender Mustang LT50

Ako asi najznámejšia značka gitár na poli hudby je rozumné očakávať od Fenderu niečo dobré. S Fender Mustang LT 50 nebudete sklamaní. Aj keď je tento zosilňovač zaradený ako jednokanálový, v skutočnosti obsahuje 20 rôznych zvukov zosilňovača, z ktorých si môžete vyberať, a tiež malý výber efektov dobrej kvality. 

4. Vox VX15 GT

Vox VX15 GT sa trochu líši od ostatných zosilňovačov v tomto zozname. Namiesto štandardnej konštrukcie, ktorá sa bežne používa na cvičných zosilňovačoch, sa Vox rozhodol pre ultraľahkú zapečatenú skriňu vyrobenú z ABS s basreflexovým dizajnom. Tento jedinečný dizajn dodá vášmu tónu tesný low-end, ktorý hľadáte, a zaistí, aby sa všetok zvuk premietal dopredu, tam, kde je to najviac potrebné. Tento zosilňovač má na palube pôsobivú škálu zvukov, od vintage tónov AC30 až po zabijácke metalové zvuky s vysokým skreslením, čo znamená, že nikdy nebolo jednoduchšie nájsť tón, ktorý milujete, bez ohľadu na váš štýl hrania alebo inšpiráciu.  

5. IK Multimedia iRig Micro Amp

Pre majiteľov smartfónov alebo tabletov je IK Multimedia iRig Micro Amp obzvlášť zaujímavý. Tento malý zosilňovač sa pripája k vášmu mobilnému zariadeniu a prostredníctvom aplikácie Amplitube vám umožňuje prístup k množstvu rôznych zvukov, efektov a ďalších nástrojov. IRig Micro môže byť napájaný zdrojom alebo šiestimi batériami AA, vďaka čomu je prenosný a všestranný. Čo sa týka najlepších gitarových zosilňovačov pre začiatočníkov, je vynikajúcou kombináciou funkcií. 

6. Yamaha THR10II

Nie je pochýb o tom, že Yamaha THR10II je jedným z najlepších stolných gitarových zosilňovačov, ktoré môžete dostať do ruky. Tento výkonný malý zosilňovač ponúka širokú škálu zvukových možností v kompaktnom a štýlovom balení, ktoré sa hodí do každej miestnosti. Hneď po vybalení ponúka tento zosilňovač päť neuveriteľne realistických modelov zosilňovačov a množstvo efektov v štúdiovej kvalite, ako aj jeden model basovej gitary a možnosť akustickej gitary. Ak by to nestačilo, aplikácia mobilného editora vám umožní prístup k ešte väčšiemu počtu zvukov stlačením tlačidla. 

7. Blackstar HT-1R

Ak vás prísľub viacerých zvukov zosilňovača neláka a chcete iba jeden pevný, vysokokvalitný zvuk, s ktorým sa pracuje, potom je pre vás Blackstar HT-1R najlepším gitarovým zosilňovačom pre začiatočníkov. Je to celolampový zosilňovač, čo znamená, že získate nádherné tóny v balení, ktoré je dostatočne malé na to, aby vyhovovalo začiatočníkovi. Skutočne, to, čo HT1R chýba vo funkciách, viac dotvára vo zvuku a ako také to môžeme odporučiť každému začiatočníkovi gitaristovi.

8. Orange Crush 20

Aj keď sú Marshall a Fender pravdepodobne známejšími značkami, mnohí hráči pre svoje potreby vysokého zisku siahnu k britským gigantom Orange. Zjednodušene povedané, zisk – alebo skreslenie – zvuk produkovaný spoločnosťou Orange je úplne odlišný od ostatných. Hustý s chrapľavým high-endom. Orange Crush 20 využíva všetky svoje znalosti a zabalil ho do 20 W polovodičového zosilňovača vhodného pre začiatočníkov, ktorý perfektne poslúži každému ctižiadostivému metalovému hráčovi. Áno, chýbajú mu efekty akéhokoľvek druhu, ale to je malá cena za tak tónovo vyvážený zosilňovač.

9. Blackstar ID: CORE 10 V3

Toto je tretia položka od Blackstar v tomto zozname, ale s takým dobrým zosilňovačom to tu muselo byť zahrnuté. Blackstar ID: CORE 10 je ideálny pre začiatočníkov, ktorí hľadajú ľahko použiteľný zosilňovač. Päť modelov zosilňovačov siaha od čistých tónov až po vysoké skreslenie. Obsahuje tiež širokú škálu efektov od reverbu , delay , chorusu a dokonca aj auto-wah! Tí, ktorí chcú mať väčšiu kontrolu nad svojim zosilňovačom, môžu využiť výhody nového softvéru Blackstar Architect. To umožňuje užívateľovi prispôsobiť si mnoho funkcií zosilňovača, od nastavení efektov až po Cab Rig. Tento softvér je k dispozícii pre počítače Mac aj PC. 

10. Marshallov Code 25

Bolo by od nás poľutovaniahodné, keby sme nevytvorili zoznam najlepších začiatočníckych zosilňovačov a nezaradili by sme Marshalla. Po dlhom zvažovaní sme sa rozhodli pre Marshall Code 25, ktorý je polovodičovým/digitálnym hybridom so všetkými druhmi modelov zosilňovačov a efektov. To, čo nás na sérii Code oslovilo, bolo pôsobivé množstvo kombinácií zosilňovačov, z ktorých si môžete vyberať. So 14 predzosilňovačmi, štyrmi výkonovými zosilňovačmi a ôsmimi emuláciami reproduktorov je tu tónovo kombo pre každého. A to všetko ešte predtým, ako sa dostanete k priloženým 24 digitálnym efektom, ktoré je dokonca možné ovládať z mobilného zariadenia prostredníctvom rozhrania Bluetooth.

  • https://s2.myradiostream.com/4870/listen.mp3