23. januára 2022

RADIO Rock SV

…ak máš v srdci rockovú hudbu, si na správnom mieste

Projekt TUOMASA HOLOPAINENA, klávesistu skupiny NIGHTWISH, uvádza singel „Murktide and Midnight Sun“

Fínski kultoví black/epic metalisti DARKWOODS MY BETROTHED , ktorí vo svojich radoch majú klávesistu NIGHTWISH Tuomasa Holopainena , zverejnili oficiálne lyric video k svojmu najnovšiemu singlu „Murktide And Midnight Sun“ . Skladba je prevzatá z pripravovaného plnohodnotného albumu „Angel Of Carnage Unleashed“ , ktorý vyjde 12. novembra prostredníctvom vydavateľstva Napalm Records.

Album je kombináciou brutálneho, rýchlo ovládaného black metalu a epických hymien, v ktorých sa prelínajú desivé výkriky s hrdinskými čistými vokálmi, monumentálnymi zbormi a majestátnymi klávesmi, spolu s krvavými príbehmi o hladomore, vojne, moru a neprehliadnuteľnej brutalite fínskej prírody v ére Veľkej severnej vojny (1700-1721).

Skladba „Murktide And Midnight Sun“ predstavuje epické, ľudové a vikingské prvky, ktoré sú charakteristické pre zvuk kapely. Vďaka kombinácii čistých vokálov bojovníka Pasiho Kankkunena , majestátnych speváckych zborov, ťažkých gitarových riffov a búšiacich bicích, predstavuje DARKWOODS MY BETROTHED hymnu skutočného čierneho epického metalu.

DARWOODS MY BETROTHED k novému singlu poznamenáva: „Pri výbere singlov z nového albumu bolo pre nás veľmi dôležité demonštrovať všestrannosť nášho zvuku. Epické piesne a čisté vokály boli vždy súčasťou zvuku našej ochrannej známky a „Murktide And Midnight Sun“ je absolútne jednou z najlepších epických hymien, ktoré sme predstavili.

Nový album obsahuje osem piesní, ktoré napísali traja hudobníci, ktorí kapelu založili v roku 1993: Pasi Kankkunen , Jouni Mikkonen a Teemu Kautonen (s výraznými kreatívnymi vstupmi od Holopainena ). Texty vychádzajú z ľudských dejín Veľkej severnej vojny v rokoch 1700-1721a o tom, ako Fíni zažili mnohé prejavy anjela krviprelievania, ktorého poslal Boh, aby ich potrestal za ich hriechy.

  • https://s2.myradiostream.com/4870/listen.mp3