1. decembra 2021

RADIO Rock SV

…ak máš v srdci rockovú hudbu, si na správnom mieste

DAVID ELLEFSON poskytol svoj prvý rozhovor po odchode z MEGADETH

Bývalý basgitarista skupiny MEGADETH David Ellefson spolu s ďalšími tromi členmi jeho nového projektu THE LUCID absolvovali rozhovor o najnovšej epizóde „Aftershocks TV“ . Na otázku, či teraz cíti „slobodu“ robiť čokoľvek, čo by chcel robiť hudobne Ellefson odpovedal:

 „No, pozri, MEGADETH je a bude navždy mojím dedičstvom, len preto, že som s tým pomohol začať … Takže to je iný druh vstupného bodu. Ale úprimne, vždy som bol slobodný a vždy som mohol hrať čo chcem. Myslím si, že pravdepodobne prvých 20 rokov, až do roku 2002, keď sa táto skupina oficiálne rozpadla, bolo to vždy všetko pre jednu jedinečnú vec. A potom jedného dňa, nečakane sa to skončilo. A myslím si, že moje skúmanie toho, čo život prinesie ďalej, sa začalo v roku 2002. Pritom som už nechcel dať dohromady ďalšiu kapelu. Vlastne som sa zaprisahal. Bol som rád: „To je všetko. Som spokojný.“ Urobil som všetko. Vyšli sme na vrchol. Viem, čo bolo potrebné, aby som sa tam dostal. Je to veľa tvrdej práce, veľa iba hlúpeho šťastia, byť na správnom mieste v správnom čase a veľa skutočne nevysvetliteľných prvkov, vďaka ktorým sa niečo z toho stane. A ja som si len pomyslel: To bola vec, ktorá sa stáva raz za život. Už sa to nikdy nestane. Ak ma požiadajú, aby som sa k niečomu pridal, zvážim to. Ale inak si myslím, že teraz budem robiť hudbu len kvôli hudbe a budem to robiť, pretože ma to baví, pretože sa mi to páči.  A to bolo vtedy, keď sa F5 dali dohromady, asi o rok neskôr. Potom ma títo chlapci pozvali, aby som s nimi jamoval, a urobili sme spolu skvelú hudbu. Povedal som tým chlapcom: Nikdy neplánujte na tom zarobiť peniaze. Poďme to robiť zadarmo a pre zábavu a len preto, že milujeme tvorbu hudby. A musím to povedať, aby som bol k vám úprimný. Potreboval som len trochu vrátiť radosť z hudby a hrania a len sa spojiť s tým, prečo som sa zamiloval do rokenrolu a hrania na basu a dostal som sa do miestnosti s chalanmi a znova robil hudbu. .

Pokračoval: „Ale úprimne povedané, 2000 -te roky, keď bol ten čas preč, len tak znova prišla motivácia a zamiloval som sa do tvorby hudby, ktorá tu vždy bola. A bol som aktívny. V posledných niekoľkých rokoch som aktívne robil nahrávky a robil hudbu. A nepovedal by som, že z núdze, pretože bol som spokojný keď som nemusel robiť hudbu len pre peniaze. Pre zábavu – to bolo skvelé … Spolupracovať s rôznymi ľuďmi na celom svete, robiť hudbu a robím to skutočne pre radosť. To bolo požehnanie, že to môžem robiť.

Pokiaľ ide o mňa, vždy budem robiť hudbu. A aby som bol úprimný, nenútim sa do nej. Nechám si v dome basu, nejaké gitary, klavír a podobne. Niektoré dni si poviem: „Eh, na to dnes večer nemám náladu“. A nebudem ľutovať. A ďalšie dni vojdem, zapojím, basu, Marshalla a ja budem len hrať, budem písať veci a nahrávať ich na telefón. A budem si len katalogizovať nápady. Pretože vždy, keď idem do štúdia alebo do akéhokoľvek prostredia, rád prídem s nejakými nápadmi.

Zostavu THE LUCID dopĺňajú spevák Vinnie Dombroski ( SPONGE ), gitarista Drew Fortier a bubeník Mike Heller ( RAVEN , FEAR FACTORY ). Debutový album skupiny s vlastným názvom vyšiel 15. októbra prostredníctvom spoločnosti SpoilerHead Records .

  • https://s2.myradiostream.com/4870/listen.mp3