23. januára 2022

RADIO Rock SV

…ak máš v srdci rockovú hudbu, si na správnom mieste

ROLLING STONES zdieľajú predtým nevydanú skladbu „Come To The Ball“

Po zdieľaní predtým nezverejneného coveru „Troubles A‘ Comin“ sa The Rolling Stones vrátili s ďalším doposiaľ nepočutým singlom – originálnou skladbou s názvom Come To The Ball .

Rovnako ako Troubles A ‚Comin , aj Come To The Ball sa objavuje na remastrovanom opätovnom vydaní albumu Tattoo You z roku 1981 , ktorý vyšiel minulý piatok (22. októbra).

Objavuje sa v rozšírenom zozname skladieb nahrávky na disku Lost & Found: Rarities – ktorý obsahuje deväť skladieb, ktoré boli nahrané v rovnakom čase ako zvyšok 11-skladbového albumu – a pôvodne ich napísali Mick Jagger a Keith Richards.

Na skladbe spolupracuje aj dlhoročný producent kapely Jimmy Miller, ktorého zásluhy zahŕňajú aj ich albumy Beggars Banquet (1968), Let It Bleed (1969), Sticky Fingers (1971) a Exile On Main St (1972) .

Samotná skladba je ochutená všetkými dobrými nápadmi, ktoré by ste očakávali a môže sa pochváliť množstvom dekoratívnych línií a melodických elektrických gitár, ktoré sa prelínajú pod Jaggerovými vychýrenými vokálmi.

V príspevku na oficiálnom Instagrame skupiny Wood o albume Tattoo You povedal: „Uvedomili sme si, že v minulosti sme nahrali veľa skvelej hudby, ktorá nikdy nebola vydaná. Takže,“ pokračoval, „vrátili sme sa a začali sme to všetko prezerať a nakoniec sme sa dostali do bodu, keď to stálo za to, aby sme to vydali. Týmto spôsobom dozreli skladby, rovnako ako víno,“ povedal. „Len to necháte chvíľu v pivnici a o pár rokov neskôr to bude znieť o niečo lepšie.

The Rolling Stones sú momentálne uprostred ich turné No Filter po USA, na ktoré si prizvali Richardsovho spolupracovníka Steva Jordana, aby hral na bicie. 

Foto: jimpix, jmpix 

  • https://s2.myradiostream.com/4870/listen.mp3