23. januára 2022

RADIO Rock SV

…ak máš v srdci rockovú hudbu, si na správnom mieste

BLOODYWOOD zdieľali video ku singlu „Gaddaar“ z pripravovaného albumu „Rakshak“

Indickí heavymetalisti BLOODYWOOD sú späť so skladbou „Gaddaar“ , vysoko politickým singlom z ich pripravovaného debutového albumu „Rakshak“ , ktorý vyjde 18. februára 2022. Pieseň natočená v uliciach Naí Dillí počas dažďovej búrky skúma, ako politici začali šíriť nenávisť, aby získali hlasy a ako sa možno vzbúriť, aby sme sa z tohto cyklu vymanili. Kapela, ktorej videá sa predtým stali virálnymi na YouTube , používa svoju platformu na to, aby hovorila o veciach, ktoré sú jej blízke.

„Gaddaar“ spája typický tradičný indický ľudový zvuk kapely s rap metalom a oslepujúco ťažkou inštrumentáciou. Keď už hovoríme o novom singli, BLOODYWOOD o ňom povedali: „Od našej poslednej piesne ubehol nejaký čas, takže sme sa chceli vrátiť so skladbou ‚Gaddaar‚! Je to pieseň, ktorej cieľom je úplné oddelenie náboženstva a politiky na celom svete. Každý si zaslúži rovnaké práva a rovnaké zaobchádzanie od ich vlád bez ohľadu na to, koho a ako uctievajú. V posledných rokoch sme na celom svete videli používanie náboženskej a rozdeľujúcej politiky a treba o tom hovoriť.

Je to prvý singel, ktorý vydávame v rámci prípravy na album, pretože hudobne vzaté budete počuť niečo známe, no zároveň je toho dosť, čo naznačuje vývoj nášho zvuku. To sa prejaví pri vydaní albumu. Dali sme do albumu všetko, čo sme mali, a nevieme sa dočkať, kedy to všetko odhalíme,“ dodala kapela.

„Skladba „Gaddaar“ vychádza pred debutovým albumom skupiny „Rakshak“ . BLOODYWOOD o pripravovanej nahrávke hovorí: „Rakshak znamená v hindčine ‚ochranca‘ alebo ‚strážca‘. Vždy sme boli nadšení pre posolstvo našej hudby rovnako ako pre hudbu samotnú a naším cieľom bolo a vždy bude aby sme mali pozitívny vplyv na životy ľudí a na planétu. Hudobne sme podstúpili viac ako len niekoľko rizík a posunuli sme hranice nášho zvuku vo vokálnej aj inštrumentálnej oblasti. Okrem niekoľkých skladieb s naším typickým zvukom sme tiež intenzívne experimentovali písaním našej najrýchlejšej, najťažšej a najnahnevanejšej hudby a zároveň začlenením prvkov a nástrojov zo žánrov, ktoré ležia na druhom konci hudobného spektra.“

Foto: livenation.co.uk

  • https://s2.myradiostream.com/4870/listen.mp3