1. decembra 2021

RADIO Rock SV

…ak máš v srdci rockovú hudbu, si na správnom mieste

V dnešný deň oslavuje svoje 57. narodeniny DAVID ELLEFSON, bývalý basgitarista MEGADETH

David Warren Ellefson (narodený 12. novembra 1964) je americký hudobník, známy najmä vďaka svojmu dlhému pôsobeniu ako basgitarista americkej thrash metalovej skupiny Megadeth .

Ellefson sa spočiatku stal dokonalým basgitaristom a zdokonaľoval si svoje skladateľské schopnosti, pričom viedol niekoľko vlastných kapiel na klubovej scéne stredozápadu Severnej Ameriky a potom sa presťahoval do Los Angeles. Potom bol basgitaristom a spoluzakladateľom Megadeth od roku 1983 do ich rozpadu v roku 2002 a znova od roku 2010 do roku 2021. Ellefson spoluzakladal The Lucid v roku 2021 spolu so spevákom Vinnie Dombroskim ( Sponge ), gitaristom Drewom Fortierom (ex Bang Tango ) a bubeníkom Mikeom Hellerom ( Fear Factory , Malignancy , Raven). Okrem hrania na basgitaru v Megadeth a The Lucid mal Ellefson rôzne vedľajšie projekty, medzi ktoré patria Temple of Brutality, F5 , Killing Machine a Metal Allegiance .

Okrem gitaristu, speváka a hlavného textára Davea Mustaina , Ellefson bol jediným stálym členom Megadeth od doby ich založenia v roku 1983 až do rozpustenia skupiny v roku 2002 (Mustaine následne reformoval Megadeth bez Ellefsona v roku 2004). Mustaine hovoril o Ellefsonovi ako o „Dave Juniorovi“, čo sa často skracovalo na „Junior“ po tom, čo Mustaine počul v obchode niekoho volať Ellefsona touto prezývkou. Objavil sa na každom albume a turné od nahrávky Killing Is My Business… And Business Is Good z roku 1985 až do Rude Awakening z roku 2002 V prvých dňoch Megadeth hral Ellefson prstami, ale ako Megadeth napredoval a hudba sa stávala komplexnejšou, mal tendenciu uprednostňovať hru s trsátkom.

Mustaine zamýšľal vydať v roku 2004 sólový album, z ktorého by sa nakoniec stal The System Has Failed , hoci kvôli zmluvným záväzkom ho Mustaine nakoniec vydal pod názvom Megadeth. Následne mali Ellefson a Mustaine vážnu právnu nezhodu ohľadom licenčných poplatkov a práv na meno Megadeth, čo viedlo k tomu, že Ellefson podal neúspešnú žalobu. Hoci sa títo dvaja kedysi tešili z blízkeho priateľstva, medzi Ellefsonom a Mustainom sa vyvinula značná nevraživosť do tej miery, že na Ellefsonovej webovej stránke nebol Megadeth uvedený v jeho biografii, ale iba v diskografii.

V podcaste z polovice roku 2005 Ellefson vôbec nespomenul svoju minulosť s Megadeth, namiesto toho sa sústredil na diskusiu o svojich súčasných projektoch. Mustaine cítil, že Ellefson nespravodlivo používal meno Megadeth, keď propagoval zosilňovač pre firmu Peavey . Mustaine tvrdí, že okolo Vianoc v roku 2005 mal večeru s Ellefsonom, aby si veci vysvetlili a to ich dostalo do starých koľaji, pretože Mustaine uviedol, že potom si niekoľkokrát telefonovali. V roku 2010 sa Mustaine a Ellefson dohodli, že zabudnú na všetky nevyriešené problémy z minulosti a opäť pracovali na budovaní a udržiavaní ich priateľstva.

Dňa 10. mája 2021 boli na Twitteri zverejnené sexuálne explicitné videá Ellefsona . Videá, ktoré v roku 2020 nahral fanúšik, s ktorým Ellefson korešpondoval, spočiatku viedli k obvineniam. Ellefson a druhá strana však obvinenia popreli a tvrdili, že išlo o konsenzuálne správanie dospelých. V oficiálnom vyhlásení zverejnenom nasledujúci deň od Megadeth sa uvádza, že situácia je „pozorne sledovaná“. 

24. mája 2021 vydal Dave Mustaine vyhlásenie, v ktorom uviedol, že vo svetle nedávnych obvinení a už aj tak napätého vzťahu sa Megadeth opäť oficiálne rozišli s Ellefsonom.

26. mája 2021 zverejnil Ellefson nasledujúce vyhlásenie:

Nedávno bolo na internet nezákonne zverejnené veľmi súkromné ​​video a boli proti mne vznesené nepravdivé obvinenia. Akcie vo videu boli medzi dvoma súhlasiacimi dospelými osobami a boli zaznamenané bez môjho vedomia. Spolupracujem s policajným oddelením v Scottsdale pri vyšetrovaní obvinení v súvislosti s pornografiou z pomsty, ktorá má byť podaná proti osobe, ktorá zverejnila toto video. Moji právnici tiež pripravujú žalobu za ohováranie, ktorá bude podaná proti tejto osobe. Táto osoba bude stíhaná v plnom rozsahu podľa zákona. Mojim kolegom z kapely prajem to najlepšie s ich nadchádzajúcim turné.

Foto: Narcoticq Ganshin Alexander

  • https://s2.myradiostream.com/4870/listen.mp3