1. decembra 2021

RADIO Rock SV

…ak máš v srdci rockovú hudbu, si na správnom mieste

WHITESNAKE predstavuje novú basgitaristku TANYU O’CALLAGHAN

WHITESNAKE oznámili, že do radov skupiny pribudla basgitaristka Tanya O’Callaghan.

Tanya sa pripája k tímu Davida Coverdalea ako náhrada za dlhoročného basgitaristu Michaela Devina, ktorého odchod bol odhalený cez víkend.

Coverdale vo vyhlásení uviedol: „No, dobre, dobre…dámy a páni…chlapci a dievčatá…sme veľmi hrdí, že vám môžeme všetkým oznámiť a predstaviť vám nášho najnovšieho hada… Keď sme videli Tanyu vystupovať s kapelou nášho priateľa Stevena Adlera na festivale M3 v roku 2019, všetci sme boli ohromení… Bola elektrizujúci interpret… Keď sa WHITESNAKE a Michael Devin rozhodli ísť každý svojou cestou, Tanya bola prvou osobou, ktorú sme oslovili a našťastie prijala naše pozvanie stať sa hadom… Sme nadšení a potešení, že môžeme privítať Tanyu O’Callaghan vo WHITESNAKE !!! Nechajte hovoriť hudbu!!!

Tanya O’Callaghan komentovala svoj prírastok do WHITESNAKE v príspevku na sociálnej sieti. Napísala: „Je to absolútna česť byť súčasťou WHITESNAKE na ich celosvetovom rozlúčkovom turné 2022/23.

Coverdale , ktorý v septembri oslávil 70 rokov, nedávno potvrdil, že po ďalšej várke koncertov WHITESNAKE po celom svete plánuje ukončiť svoje pôsobenie v kapele. Hoci Coverdale už nebude vystupovať s WHITESNAKE , stále plánuje písať a nahrávať nový materiál, keď sa stiahne z Whitesnake.

Začiatkom minulého roka boli WHITESNAKE nútení zrušiť svoje americké turné so SAMMY HAGAR & THE CIRCLE a NIGHT RANGER , aby Coverdale mohol podstúpiť operáciu obojstrannej inguinálnej hernie. Nakoniec boli všetky predstavenia zrušené kvôli pandémii koronavírusu.

Coverdale si nechal v roku 2017 vymeniť obe kolená za titánové po tom, čo trpel degeneratívnou artritídou. Neskôr vysvetlil, že mal také bolesti s artritídou v kolenách, že to obmedzovalo jeho schopnosť hrať naživo.

Foto: bassmagazine.com

  • https://s2.myradiostream.com/4870/listen.mp3