23. januára 2022

RADIO Rock SV

…ak máš v srdci rockovú hudbu, si na správnom mieste

BATTLE BEAST zdieľajú videoklip k novému singlu „Eye Of The Storm“

Po opätovnom podpise zmluvy s Nuclear Blast začiatkom roku 2021 sa fínsky heavymetalový sextet BATTLE BEAST opäť chystá vypustiť svoju silu do sveta v podobe svojho úplne nového majstrovského diela „Circus Of Doom“ . Album by mal vyjsť 21. januára 2022 prostredníctvom Nuclear Blast Records a v skutočnom štýle BATTLE BEAST sa v týchto 10 skladbách spája skutočný heavy metal s popom a rockovými vibráciami v spojení s jedinečným hlasom Noory Louhimo .

Album „Circus Of Doom“ bol nahraný v JKB Studios v Helsinkách vo Fínsku a produkoval a mixoval ho klávesák Janne Björkroth , zatiaľ čo úchvatné umelecké dielo vytvoril Jan Yrlund .

Naším cieľom bolo vytvoriť zaujímavý a pohlcujúci album s ľahšími párty skladbami aj s ťažšími vecami,“ vysvetľuje Björkroth . „Celý album je istým spôsobom ako radostný deň v cirkuse. Plný očarujúcich prekvapení a divokej karnevalovej atmosféry.“

Skupina zverejnila oficiálny videoklip k druhému singlu „Eye Of The Storm“ , ktorý režíroval Tobias Andersson . Pozrite si to nižšie.

Gitarista Joona Björkroth k singlu povedal: „ Eye Of The Storm‘ je skladba o jedinej veci, ktorá udrží vašu loď na hladine, keď sa vás búrky sveta snažia potopiť. Je to posilňujúca a povznášajúca skladba, ktorá najlepšie funguje s hlasitosťou otočenou sa až na úroveň 11, takže to určite urobte!

BATTLE BEAST tiež oznámilo európske turné „Circus Of Doom“, ktoré bude nasledovať po vydaní albumu začiatkom roka 2022. Turné sa začne 15. februára v Paríži a zasiahne 19 miest po celej Európe.

Foto:  Sven Mandel

  • https://s2.myradiostream.com/4870/listen.mp3