21. júna 2021

RADIO Rock SV

…ak máš v srdci rockovú hudbu, si na správnom mieste

Predstavujeme: Skupina GLOOM

Pôvodne gothic metalový projekt GLOOM založil bubeník Radoslav Priputen po rozpade kultovej death metalovej formácie Insepultus v lete 2001. Po niekoľkoročnom pôsobení a vydaní debutového albumu Nostalgia v r. 2006 u Mystic Empire, kapela prerušuje svoju činnosť po niekoľkých názorových nezhodách.

GLOOM – Everything Ends


Avšak v lete 2014 prichádza správny čas pre comeback. Zakladajúci členovia Radoslav a Igor Tinák začínajú tvoriť nové skladby. Ku kapele sa pripájajú spevák Martin Pazdera, neskôr aj basák Miroslav Maľcovský a kapela sa môže konečne v pokoji sústrediť na tvorbu nového materiálu. V apríli 2016 je comeback dokonaný a nahraný je nový singel Souls Walk Apart, ktorý je predzvesťou nového albumu Catharsis ktorý vychádza v roku 2017 pod hlavičkou Metal Age Productions. Kapela tiež predstavuje svoj prvý oficiálny klip k albumu, Fatal Trust. Vo februári 2020 je vydaný druhý singel Everything Ends a následne v apríli vydaný aj album Awaken, prostredníctvom firmy Slovak Metal Army. K albumu je natočený aj druhý oficiálny klip kapely Hollow.


Kapela ostáva verná odkazom fínskej gothic metalovej vlny z obdobia nového milénia (To/Die/For, Sentenced, HIM). GLOOM si za svoju 20 ročnú existenciu získali viac ako pozitívne ohlasy na svoju tvorbu a to aj vďaka množstvu živých vystúpení na Slovensku, v Česku a Poľsku napr. s gothic legendami CREMATORY, XIII.Století a množstvom iných.

V súčasnosti kapelu GLOOM tvoria:

Martin Pazdera – Vocals
Igor Tinák – Guitar
Miroslav Maľcovsky – Bass
Radoslav Priputen – Drums

Facebook: https://www.facebook.com/gloomslovakia
Web: http://www.gloom.sk/
Instagram: https://www.instagram.com/gloom.official/
Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCsRVWmBMkfC3CpzZaYMGSAQ
Bandcamp: https://gloomsk.bandcamp.com/
Email: jussylee@gmail.com

  • https://s2.myradiostream.com/4870/listen.mp3