21. júna 2021

RADIO Rock SV

…ak máš v srdci rockovú hudbu, si na správnom mieste

Priekopníci black metalu DARKTHRONE vydajú 25. júna svoje nové album „Eternal Hails ……“

Od svojho založenia v roku 1986 ako BLACK DEATH v nórskom Kolbotone sú DARKTHRONE majstrami svojho umenia. Upustením od death metalu z debutovým albumom „Soulside Journey“ z roku 1991 v prospech black metalového zvuku nasledujúcim albumom „A Blaze In The Northern Sky“, pomohli definovať black metal v 90. rokoch.

Na albume  „Eternal Hails ……“ nájdeme pomerne dlhé skladby, k čomu Nocturno Culto povedal: “Keď som bol dieťa, ktoré vyrastalo s metalom, stále som hľadal kapely s dlhými skladbami. BLACK SABBATH ich mali veľa a album „Dawn Of Meggido“od CELTIC FROST mal taktiež dlhé skladby. Tak som chodil do obchodu s platňami a objavil som ďalší rozmer hudby – kapelu Candlemass a ich album “Epicus Doomicus Metallicus”. Ten mal len dlhé skladby. A to mi ostalo ako večná inšpirácia pre celú moju kariéru“.

Pre nás to začalo byť trochu logické a ťažko vysvetliteľné, ale musíte si zvyknúť na iný druh počúvania,“ hovorí Nocturno Culto. “Trojminútová pieseň nie je v súčasnosti nič pre nás. Takto sa nám to páči. Zatiaľ.”

Zoznam skladieb na albume mu dáva za pravdu:

01. His Master’s Voice [07:17]
02. Hate Cloak [09:16]
03. Wake Of The Awakened [08:24]
04. Voyage To A North Pole Adrift [09:24]
05. Lost Arcane City Of Uppakra [07:02]

  • https://s2.myradiostream.com/4870/listen.mp3