21. júna 2021

RADIO Rock SV

…ak máš v srdci rockovú hudbu, si na správnom mieste

EPICA oznamuje akciu „Omega Alive“

Holandská symfonická metalová skupina EPICA oznámila svoju vôbec prvú streamovaciu akciu s názvom „Omega Alive“. Toto streamovacie podujatie bude znamenať triumfálny návrat kapely na pódiá, kde sa po prvýkrát predstaví na podporu svojho najnovšieho albumu „Omega“, ktorý je ich ôsmym albumom a prvým albumom po piatich rokoch.

Program „Omega Alive“ sa bude streamovať v sobotu 12. júna o 12:00 PST / 15:00 EST / 21:00 CET a bude k dispozícii na požiadanie 72 hodín. Všetky lístky a exkluzívne balíčky sú už teraz v predaji na www.EpicaStream.com.

Klávesista kapely EPICA a hlavný organizátor podujatia, Coen Janssen, hovorí : „Po vydaní nášho nového albumu „Omega“ sme sa ocitli so skvelými novými skladbami, ale bez pódia, na ktorom by sme ich mohli hrať. Stále sme chceli byť s našími fanúšikmi, takže spolu s Jensom De Vos z Panda Production , sme prišli na spôsob, ako priviesť skupinu EPICA do domovoch našich fanúšikov po celom svete.

„Omega“ je albumom jednoty, priateľstva a úzkej väzby, ktorú členovia zdieľajú. Album, ktorý sa prirodzene spojil ako spoločné úsilie. A niet sa čomu čudovať: Mark JansenSimone Simons a hráč na klávesové nástroje Coen Janssen hrajú spolu od začiatkov kapely EPICA v roku 2002, pričom bubeník Ariën Van Weesenbeek sa pripojil v roku 2007, hlavný gitarista Isaac Delahaye nasledoval v roku 2009. V roku 2012 bol basgitarista Rob Van Der Loo najnovším prírastok do ich radov. 

Od svojho založenia v roku 2002 získala skupina neuveriteľné množstvo úspechov. Album „Omega“ po svojom vydaní bol v Top 10 v Nemecku, Holandsku, Belgicku a Švajčiarsku. EPICA absolvovala turné po celom svete a účinkovala na festivaloch vrátane Wacken Open AirHellfestHeaven & HellHeavy MTL a Download, a tiež koncertovala v krajinách, kde mnoho metalových kapiel nehralo – vrátane Južnej Kórey, Južnej Afriky a Venezuely.

  • https://s2.myradiostream.com/4870/listen.mp3