24. októbra 2021

RADIO Rock SV

…ak máš v srdci rockovú hudbu, si na správnom mieste

KREATOR začínajú nahrávať nový album s producentom ARTHUROM RIZKOM

Nemeckí thrash metaloví veteráni KREATOR vstúpili do Hansa Tonstudio v Berlíne v Nemecku, aby začali nahrávať svoj nový album s predbežným vydaním začiatkom roku 2022. Producentom je Arthur Rizk , ktorý okrem iného predtým spolupracoval s CAVALERA CONSPIRACY , CODE ORANGE , POWER TRIP a SOULFLY .

V pondelok (20. septembra) frontman skupiny KREATOR Mille Petrozza zdieľal fotografiu bubeníka Jürgena „Ventora“ Reila , ako upravuje skladby pre nový disk, a pridal nasledujúcu správu: „Ďalšie nahrávky bicích dnes na @hansastudios.“

Na tému hudobného smerovania nadväzujúceho na album „Gods Of Violence“ z roku 2017 Mille povedal: „Je to určite iné. Je pre mňa ťažké to opísať, ale myslím si, že je to určite opäť viac thrash. Má to veľa melódii, a má to veľa tradičných častí a veľa prísad z posledných štyroch alebo piatich albumov. Má však aj veľmi oldschoolové momenty. Myslím si, že je to rozhodne ďalší dobrý krok.

Ďalší album skupiny KREATOR bude prvým s basgitaristom Frédéricom Leclercqom , ktorý sa k skupine pridal v roku 2019.

V marci 2020 KREATOR prekvapivo vydali nový singel „666 – World Divided“ . Pieseň produkovali Andy Sneap a Markus Ganter a nahrali ju v spoločnosti Hansa Tonstudios .

Hudobné video pre „666 – World Divided“ bolo vytvorené pod vedením Jörn Heitmanna , ktorý bol zodpovedný za hudobné videá pre skladby  „Radio“ a „Ausländer“ od RAMMSTEIN .

  • https://s2.myradiostream.com/4870/listen.mp3