24. októbra 2021

RADIO Rock SV

…ak máš v srdci rockovú hudbu, si na správnom mieste

DREAM THEATER vydali videoklip k piesni „Invisible Monster“

Progresívni hudobní titáni DREAM THEATER zverejnili oficiálny videoklip k svojmu novému singlu „Invisible Monster“ . Skladba je prevzatá z 15. štúdiového albumu DREAM THEATER s názvom „A View From The Top Of The World“ , ktorý má prísť 22. októbra.

„Invisible Monster“ predvádza hudobné umenie a kreativitu, ktoré si získali fanúšikov kapely po celom svete. Videoklip k piesni režíroval William „Wombat“ Felch ( MUDVAYNE , HELLYEAH , CROBOT , STATIC-X , NEFARIANT ).

Gitarista John Petrucci o „Invisible Monster“ povedal : „Bolo to napísané potom, čo sme napísali veľa materiálu. Veľa hudby bolo v super energickom a optimistickom tempe. Bubeník Mike Mangini navrhol, aby sme niečo urobil ale trochu inak. Začali sme teda pracovať na skladbe v strednom tempe. Riff a melódia sa menili takto prirodzene. Lyricky je to o tom, ako ľudí sužuje úzkosť. Akoby vás bilo neviditeľné monštrum. Nevidíte ho.

DREAM THEATRE -zložený z Jamesa LaBrieho , Johna Petrucciho , Jordan Rudess , Johna Myunga a Mike Manginiho -boli uprostred vypredaného svetového turné na podporu ich posledného albumu „Distance Over Time“ keď globálna pandémia zastavila svet. Hudobníci sa ocitli doma, LaBrie v Kanade a zvyšok skupiny v USA.

  • https://s2.myradiostream.com/4870/listen.mp3