1. decembra 2021

RADIO Rock SV

…ak máš v srdci rockovú hudbu, si na správnom mieste

EXODUS vydali lyrické video k novej piesni „Years of Death and Dying“

Veteráni thrash metalu zo San Francisca  EXODUS vydajú 19. novembra prostredníctvom Nuclear Blast Records svoj nový album „Persona Non Grata“ . Z neho pochádza skladba „Years of Death and Dying“, ku ktorej predstavili lyrické video.

Bubeník Tom Hunting k tomu hovorí: „So skladbou „ Years of Death and Dying “ sme začali ako báseň z pohľadu smrti ako mysliaceho subjektu, ktorý vždy hľadal slabiny a príležitosti prichádzať s výzvou pre ľudí. Stratili sme legendy: Bowie , Cash , Petty , Prince , Frey … zoznam pokračuje a pokračuje. Potom sme začali strácať rodinných príslušníkov a priateľov. Najprv bol názov, potom báseň, z ktorej sa stala pieseň. Texty piesní som zdieľal s Garym [ Holt, gitara], ktorý mi pomohol inšpirovať ma frázou na dokončenie a chalanom sa to páčilo. Dúfame, že sa vám bude páčiť naša pocta padlým! “

„Persona Non Grata“ nadväzuje na „Blood In Blood Out“ z roku 2014 , čo bol prvý album thrasherov od odchodu vedúceho speváka skupiny Roba Dukesa a návratu Souzy , ktorý predtým stál na čele spoločnosti EXODUS v rokoch 1986 až 1993 a v rokoch 2002 až 2004.

  • https://s2.myradiostream.com/4870/listen.mp3