1. decembra 2021

RADIO Rock SV

…ak máš v srdci rockovú hudbu, si na správnom mieste

Måneskin zdieľajú video k novému singlu „Mammamia“ a prekvapili bezplatnou londýnskou šou

Víťazi Eurovízie Måneskin oznámili prekvapivý koncert – dnes 20. októbra – v Londýne, kde sa fanúšikovia budú môcť zúčastniť zdarma.

Koncert sa koná v londýnskej Islington O2 Academy so vstupom o 19.00 h. Na Last minute koncert je k dispozícii obmedzený počet lístkov , ktoré je možné rezervovať na Ticketweb.  Fanúšikovia, ktorí sa chcú akcie zúčastniť, musia tiež dodržiavať protokoly o koronavíruse, ktoré uvádzajú, že na vstup je potrebné predložiť dôkaz o negatívnom teste, dôkaz o úplnom očkovaní alebo dôkaz o prirodzenej imunite po prekonaní ochorenia.

Talianskych rockerov Måneskin tvoria spevák Damiano David, basgitaristka Victoria de Angelis, gitarista Thomas Raggi a bubeník Ethan Torchio. Kvarteto sa po víťazstve na tohtoročnej európskej speváckej súťaži povýšilo na superhviezdu a dosiahlo najvyššie priečky so singlami Zitti E Buoini, Beggin ‚ a I Wanna Be Your Slave . V tejto druhej skladbe sa tiež spolupracovalo s rockovou legendou Iggy Pop na novej duetovanej verzii. Kapela je navyše jedným z najsledovanejších umelcov na celom svete počas posledných pár mesiacov, pričom čísla sa v súčasnosti pohybujú v miliardách. 

Ich nový singel Mammamia, inšpirovaný zvodným zvukom a rytmom, bol inšpirovaný klebetami a fámami, ktoré nasledovali po ich medzinárodnom úspechu.

Po Eurovízii sa nám dostalo veľkej pozornosti,“ vysvetľuje David. „Väčšinu času sme robili niečo, čo sme považovali za skvelé, ale ľudia to kritizovali. Chcel som to preniesť do textov, pretože sa to stáva často – možno robíte niečo, čo považujete za skvelé, ale ľudia tomu nerozumejú a robia o tom zlé úsudky a zlé komentáre. Chcel som si z tej situácie urobiť srandu.

Refrén je viac o sexuálnych životoch ľudí, ale má to isté posolstvo. Ide o to, ako ľudia vidia, čo robíte a v čom sa váš dojem líši od ich dojmu, “pokračuje spevák.

 „Mali sme len pár dní na to, aby sme šli do štúdia a napísali novú hudbu, ale našťastie táto pieseň sa podarila za niekoľko hodín – pretože sme cítili, že to pre nás bude hračka.

Nebrali sme to príliš vážne,“ dodáva basgitaristka Victoria de Angelis. „Je to veľmi jednoduchá, nedbalá pieseň a nikdy predtým sme nič podobné nerobili. Dalo sa to dohromady veľmi prirodzene. Snažili sme sa len zabaviť a užiť si to, pretože to bolo napísané v okamihu, keď sme zažili veľa vecí. “

  • https://s2.myradiostream.com/4870/listen.mp3