1. decembra 2021

RADIO Rock SV

…ak máš v srdci rockovú hudbu, si na správnom mieste

UDO DIRKSCHNEIDER o svojom hlase: „Nikdy sa nezahrievam, keď idem na scénu“

V rozhovore sa súčasného frontmana UDO Uda Dirkschneidera pýtali, ako sa mu po viac ako 40 rokoch nahrávania a turné podarilo udržať svoj spevácky hlas v takej dobrej kondícii. Odpovedal: „Neviem. Myslím, že mám na svoj hlas skutočne šťastie. Chodím každý rok všetko kontrolovať a lekár vždy hovorí: „ Všetko je perfektné. Bez problémov.“‘ A toto je šialené.

Nikdy som nemal žiadne problémy ani som nemusel zrušiť koncert kvôli svojmu hlasu – nikdy,“ pokračoval. „V tomto mám naozaj, naozaj veľké šťastie. Poznám veľa kolegov, majú problémy s hlasom.“

Jediné, čo môžem povedať, je, že nerobím nič výnimočné. Jediné, čo som urobil je to, že som pred 17 rokmi prestal fajčiť. A to je jediné, čo som urobil. A zvyšok je taký, že nič nerobím. Nikdy sa nerozcvičujem keď idem na pódium. Nikdy sa nezahrievam v šatni. Je to zázrak.

Môj kolega Stefan Kaufmann [bývalý bubeník ACCEPT a gitarista UDO ], pracujem s týmto chlapcom dlho, mi raz povedal „Tento hlas je zázrak. Neuveriteľné.“ Povedal mi: „Stále si na vysokej úrovni s vysokým hlasom. ‚ Povedal: „To je neskutočné.“ Normálne, ak starnete, strácate všetky tieto vysoké tóny.

„Niekomu musím povedať:„ Ďakujem veľmi pekne. “ [ Smiech ] “

V júni Dirkschneider povedal o nadchádzajúcom pokračovaní albumu „Steelfactory“ 2018 : „Bude to skutočne dobrý album UDO . Toto je tiež vôbec prvýkrát, čo skladáme spolu s dvoma novými členmi UDO ,“ – s odkazom na basgitaristu Tilena Hudrapa a gitaristu Dee Dammersa . „Veľmi zaujímavé. A je tam veľa vecí, ktoré budú trochu prekvapením. Ale nie, nemeníme štýl, ale veľa drobností je trochu odlišných. Ale bude to veľmi zaujímavé.“

Foto: Andreas Lawen

  • https://s2.myradiostream.com/4870/listen.mp3