1. decembra 2021

RADIO Rock SV

…ak máš v srdci rockovú hudbu, si na správnom mieste

Pozrite si, ako ARCH ENEMY tvorili video k novému singlu „Deceiver, Deceiver“

Zábery zo zákulisia tvorby videoklipu ku skladbe „Deceiver, Deceiver“ , prvej novej skladbe švédsko/kanadsko/amerických melodic death metalistov ARCH ENEMY po štyroch rokoch, si môžete pozrieť nižšie. Klip režíroval Patric Ullaeus , ktorý v minulosti spolupracoval okrem iného aj s IN FLAMES , DIMMU BORGIR a AT THE GATES .

Keď bola minulý mesiac prvýkrát vydaná skladba „Deceiver, Deceiver“, zakladateľ, gitarista a hlavný skladateľ ARCH ENEMY Michael Amott vo vyhlásení povedal: „Počkaj…čo? Naozaj sú to už štyri roky, čo sme naposledy vydali novú hudbu ARCH ENEMY? ? Čas letí… hlavne keď cestujete po svete pár rokov, rozhodnete sa dať si pauzu…a potom nás všetkých zasiahne globálna pandémia! Každý si za posledných pár rokov prešiel ťažkými časmi, a je krásne vidieť, že sa všetko teraz vracia do starých koľají. Cítim, že je ten správny moment vrátiť sa s úplne novou skladbou „Deceiver, Deceiver!“ Verte mi – sme nadšení, že sme späť!

V januári 2019 vydali ARCH ENEMY kompiláciu „Covered In Blood“, album všetkých coververzií, ktoré skupina nahrala počas svojej kariéry.

Na jeseň roku 2018 Amott prezradil, že začal s procesom písania piesní pre pokračovanie albumu „Will To Power“ . Tento disk vydaný v roku 2017 znamenal druhý album ARCH ENEMY od odchodu dlhoročnej speváčky Angely Gossow a pridania Alissy White-Gluz . Bol to tiež prvý disk ARCH ENEMY, na ktorom sa objavil bývalý gitarista NEVERMORE Jeff Loomis , ktorý sa ku kapele pridal koncom roka 2014.

Jeff , ktorý bol hlavným skladateľom svojej predchádzajúcej skupiny NEVERMORE , nebol zapojený do písania skladieb „Will To Power“ .

Foto: Markus Felix

  • https://s2.myradiostream.com/4870/listen.mp3