1. decembra 2021

RADIO Rock SV

…ak máš v srdci rockovú hudbu, si na správnom mieste

Dnes oslavuje 45. rokov VILLE VALO, spevák kapely HIM

Ville Hermanni Valo (narodený 22. novembra 1976) je fínsky spevák, skladateľ, hudobník a producent. Je známy ako hlavný spevák gothic rockovej skupiny HIM .

Valo sa narodil a vyrastal v Helsinkách maďarskej matke a fínskemu otcovi. Svoju kariéru začal hraním na basu a bicie v rôznych kapelách po celom meste. V roku 1991 spoluzakladal a stal sa hlavným spevákom a hlavným skladateľom skupiny HIM, ktorá sa stala jednou z najúspešnejších fínskych skupín všetkých čias a prvou, ktorá získala zlatú platňu v Spojených štátoch. Mimo HIM Valo počas svojej kariéry spolupracoval s rôznymi inými kapelami a umelcami, vrátane Agents , The 69 Eyes a Apocalyptica . V roku 2020 sa Valo vydal na sólovú dráhu pod prezývkou VV.

Zistilo sa, že Valo, známy svojim hlbokým, chrapľavým , barytónovým hlasom, má ôsmy najvyšší hlasový rozsah spomedzi všetkých známych spevákov v populárnej hudbe. Je tiež tvorcom heartagramu , ochranného symbolu HIM, ktorý si získal veľkú popularitu aj mimo fanúšikov kapely. Valo získal niekoľko ocenení v hudobnom priemysle a niekoľko publikácií ho považovalo za sexsymbol .

Počas natáčania albumu Venus Doom z roku 2007 sa Valovo pitie alkoholu zhoršilo do bodu, že vracal krv. Nakoniec utrpel nervové zrútenie . Napriek chvíľkovému zotaveniu začal Valo počas procesu mixovania opäť piť. Nakoniec ho manažér HIM Seppo Vesterinen poslal na Rehabilitačnú kliniku Promises v Malibu . Valo neskôr uviedol depresiu a stres ako faktory, ktoré prispeli k jeho vtedajšej nadmernej konzumácii alkoholu. Na albume HIM z roku 2010 Screamworks: Love in Theory and Practice, Valo po prvý raz v histórii kapely pôsobil úplne triezvo. Odvtedy upadol do recidívy, hoci Valo sa stále snažil vyvážiť pitie. V roku 2013 vyhlásil: „Som frajer, keď pijem, pijem poriadne dlho. A ak nepijem, nepijem vôbec.“ V roku 2017 Valo uviedol, že pije len raz za mesiac.

  • https://s2.myradiostream.com/4870/listen.mp3