1. decembra 2021

RADIO Rock SV

…ak máš v srdci rockovú hudbu, si na správnom mieste

Bývalí členovia BULLET FOR MY VALENTINE – Jason ‚JAY‘ James a Michael ‚MOOSE‘ Thomas – sa znovu stretli v KILL THE LIGHTS

KILL THE LIGHTS vydali svoj debutový album „The Sinner“ minulý rok u Fearless Records . Kapela a nahrávka boli pochválené „za skladby s posolstvom a za široký rozsah a technicky dokonalé prevedenie“ .

Dnes sa KILL THE LIGHTS vracajú, aby sa podelili o novú pieseň s názvom „Chasing Shadows“.

Skladba „Chasing Shadows je textovo perfektná pieseň na opätovné predstavenie Jaya a jeho talentu svetu,“ píše sa vo vyhlásení KILL THE LIGHTS . „Texty pojednávajú o duševnom boji života s minulými rozhodnutiami a zlyhaniami a o úsilí, ktoré si vyžaduje dostať sa späť na vrchol. Skladba ‚Chasing Shadows‘ je o dokázaní pochybovačom, že sa mýlia a ukázať svetu pot, krv a slzy, že sú a vždy boli dosť dobré.

BULLET FOR MY VALENTINE oznámili Jayov odchod vo februári 2015 počas nahrávania piateho albumu skupiny „Venom“ a v máji toho istého roku naverbovali Jamieho Mathiasa ako jeho náhradu.

V júli 2015 frontman skupiny BULLET FOR MY VALENTINE Matt Tuck povedal : „Jayom sme sa rozišli dlho predtým, ako sme to oznámili. Chceli sme sa uistiť, že sme spokojní s tým, že sme sa rozhodli urobiť toto rozhodnutie a bolo nám príjemné urobiť toto vyhlásenie verejne. Chceli sme pripraviť album na nahrávanie skôr, ako niečo povieme...“

Tuck opísal rozchod s Jamesom ako „najťažšiu vec, akú sme kedy museli urobiť, a to nielen v kapele alebo v našej kariére, ale aj v našich životoch, osobne. Bolo to hrozné. Stratiť dlhoročného člena – bol náš najlepší priateľ, ktorý bol pre nás oveľa dôležitejší – bol veľmi silným momentom, ktorým sme nikdy predtým neprešli, a bolo to rozhodnutie, o ktorom sme uvažovali asi tri mesiace. Stále sme bojovali a bojovali, aby sme našli právoplatné dôvody, aby zostal, ale nakoniec to bolo jednoducho nemožné,“ dodal Tuck.

Foto: maximumvolumemusic.com

  • https://s2.myradiostream.com/4870/listen.mp3