1. decembra 2021

RADIO Rock SV

…ak máš v srdci rockovú hudbu, si na správnom mieste

Chuck Wright – dlhoročný basgitarista skupiny QUIET RIOT – zverejnil videoklip k coveru skladby „Army Of Me“ od BJÖRK

Chuck Wright , dlhoročný basgitarista multiplatinových rockerov QUIET RIOT , zverejnil prvý singel zo svojho pripravovaného sólového albumu „Chuck Wright’s Sheltering Sky“ . Tvrdá a intenzívna interpretácia hitu od Björk s názvom „Army Of Me“ z roku 1995 je doplnená videom, ktoré predstavuje Wrightov prieskum neporiadku a paralely s nedávnym chaotickým stavom svetových záležitostí. Vizuály zahŕňajú 3D animáciu „armády“ Ruth Bader Ginsburgsovej , zosnulej sudkyne Najvyššieho súdu, feministickej ikony a vytrvalej obhajkyne práv žien a rodovej rovnosti.

Skladba „Army Of Me“ obsahuje niekoľko Wrightových hudobných rovesníkov, vrátane zosnulého Pata Torpeyho ( MR. BIG ) na bicích, gitaristu Lannyho Cordolu ( HOUSE OF LORDS ) a klávesistu Sevena Martina ( Jonathan Davis ) spolu so speváčkou Whitney Tai.

Wright konečne vykračuje ako sólista so širokým spektrom žánrov, od jazz fusion, prog, funku až po in-your-face hard rock, čo bolo samo o sebe jednou z vecí, ktoré ho viedli k tomu, aby si chcel preraziť vlastnú cestu a vytvoriť túto jedinečnú zbierku piesní v rámci svojho projektu „Sheltering Sky“ .

Wright sa objavuje na deviatich albumoch QUIET RIOT . Bol autorom piesní na albume „QRIII“ z roku 1986 a okrem iného sa objavil aj vo videoklipe skupiny ku skladbe „The Wild And The Young“ . Wright sa počas svojej hviezdnej kariéry podieľal aj na viac ako 100 nahrávacích projektoch.

Foto: metalsludge.tv

  • https://s2.myradiostream.com/4870/listen.mp3