1. decembra 2021

RADIO Rock SV

…ak máš v srdci rockovú hudbu, si na správnom mieste

CD recenzia: EXODUS – „Persona Non Grata“

Nemusím vysvetľovať, odkiaľ pochádzajú alebo kto sú, pretože všetci poznáme jeden a jediný EXODUS! Namiesto písania celej histórie Exodus sa teda venujme len novému albumu Persona Non Grata .

Plány na album vznikli už v roku 2016 a prácu na albume spomalili neúprosné plány, turné a záväzky gitaristu Garyho Holta so Slayer, až kým sa Slayer v roku 2019 po rozlúčkovom turné nerozpadol.

V júni 2020 skupina Exodus oznámila, že v septembri začnú nahrávať svoje pokračovanie albumu „Blood In, Blood Out„, no v apríli 2021 Souza oznámil, že vydanie albumu bolo posunuté na november.

Keď niekto spomenie Exodus, hneď si pomyslím, že je to pecka. Takže o tomto novom albume môžem hneď povedať, ešte predtým, ako si ho vypočujem, je to pecka. A mal som pravdu.

1. Persona Non Grata 7:30
2. R.E.M.F 4:22
3. Slipping Into Madness 5:33
4. Elitist 3:58
5. Prescribing Horror 5:09
6. The Beatings Will Continue (Until Morale Improves) 3:01
7. The Years Of Death And Dying 5:22
8. Clickbait 4:31
9. Cosa Del Pantano 1:13
10. Lunatic Liar Lord 7:59
11. The Fires Of Division 5:23
12. Antiseed 6:17

Celý album je krásne nahraný a zvládnutý, čo je oproti predchádzajúcim albumom veľké zlepšenie. Zvuk je krásny a čistý, takže si môžete vychutnať každý riff individuálne. Môžete cítiť energiu, ktorá bola vložená do tohto albumu, a každá skladba je tu, aby vás rozhýbala (na túto hudbu nebudete tancovať, ale skôr robiť headbang ako pravý metalista).

Pesničkami som bol naozaj ohromený, no všimol som si jednu maličkosť. Možno som to len ja, ale pesnička Lunatic Liar Lord je až podozrivo podobná ich skladbe Scar Spangled Banner z albumu Tempo of the Damned.

Napriek tomu, aj keď je to tak, stále poviem, že tento album je majstrovským dielom. Vrátilo ma to do inej doby, keď sme si mohli užiť hudbu a navštíviť každý jeden koncert a festival. Nádherné riffy, úžasné gitarové sóla, úderné bicie a zúrivé vokály sú smrtiace kombinácie a Exodus nám dal práve to – skutočný thrash metal.

Tento album je niečo úžasné a práve teraz som nadšený, že si ho môžem vložiť do svojej hudobnej knižnice. Tento musíte mať bez ohľadu na to, ktorý žáner metalu je váš obľúbený. Toto je všeobecná kultúra pre každého metalistu. 

  • https://s2.myradiostream.com/4870/listen.mp3