1. decembra 2021

RADIO Rock SV

…ak máš v srdci rockovú hudbu, si na správnom mieste

ASHES OF ARES vydali nové hudobné video „By My Blade“

ASHES OF ARES , skupina s bývalými členmi ICED EARTH Mattom Barlowom a Freddiem Vidalesom , vydá svoj tretí štúdiový album „Emperors And Fools“ 21. januára 2022 prostredníctvom ROAR! Rock of Angels . Oficiálny videoklip k prvému singlu LP „By My Blade“ si môžete pozrieť nižšie.

Deväť rokov po sformovaní ASHES OF ARES sa Barlow a Vidales vracajú s LP platňou, na ktorej duo posúva temnotu a agresivitu z ich predchádzajúceho počinu „Well Of Souls“ na vyššiu úroveň. Proces písania začal takmer okamžite po vydaní „Well Of Souls“ . Ako obvykle, išlo o skutočné spoločné úsilie medzi týmito dvoma, s nápadmi pochádzajúcimi od jedného alebo druhého, potom sa vyvíjali a zdokonaľovali na to, čo je prezentované na „Emperors And Fools“ . Tok albumu je navrhnutý tak, aby udržal poslucháčov na uzde a zároveň ich priviedol od rýchlych, ťažkých, búšiacich hymien k pochmúrnym, melancholickým a emotívnym skladbám. Album končí jedenásťminútovým eposom„Monster’s Lament“, ktorý predstavuje dlho predstavené spojenie síl medzi Barlowom a ďalším bývalým spevákom ICED EARTH Timom „Ripperom“ Owensom .

„Emperors And Fools“ bude vydaný ako digipak CD, limitovaný tyrkysovo/čierny splatter vinyl (300 kópií po celom svete), limitovaný červeno/čierny splatter vinyl (300 kópií po celom svete) a vo formáte digitálneho streamovania a sťahovania.

Album „Emperors And Fools“ produkovali ASHES OF ARES a mixoval ho Byron Filson vo Villain Recording vo Phoenixe v Arizone. 

Foto: therockpit.net

  • https://s2.myradiostream.com/4870/listen.mp3