23. januára 2022

RADIO Rock SV

…ak máš v srdci rockovú hudbu, si na správnom mieste

IAN HILL verí, že súčasná zostava skupiny JUDAS PRIEST vydrží až do konca

Basgitarista skupiny JUDAS PRIEST Ian Hill verí, že súčasná zostava kapely – v ktorej sa k nemu pridáva spevák Rob Halford , gitaristi Andy Sneap a Richie Faulkner a bubeník Scott Travis – je tou verziou, ktorá to dotiahne až do konca.

 „Nevidím dôvod, prečo nie,“ hovorí Ian Hill v novom rozhovore. „Všetci sme realisti. Nikto z nás nemladne, takže koniec je v nedohľadne, aj keď ešte nevieme. Myslím si, že všetci sú spokojní jeden s druhým a so súčasnou zostavou, ktorá je tiež takmer rovnako dôležitá ako hudobná tvorba.

Dostanete najlepších hudobníkov na svete, ale ak máte kopu idiotov, dlho nevydržíte,“ vysvetlil Ian. „Všetci spolu vychádzame. Naozaj sme všetci rodina. A v tejto zostave budeme pokračovať tak dlho, ako len budeme môcť.

Hill je jediným zostávajúcim pôvodným členom skupiny PRIEST , ktorá vznikla v roku 1969. Halford sa k skupine pripojil v roku 1973 a gitarista Glenn Tipton sa prihlásil v roku 1974. Rob opustil skupinu  JUDAS PRIEST začiatkom 90. rokov, aby založil vlastnú kapelu, potom sa v roku 2003 vrátil do skupiny  JUDAS PRIEST. Zakladajúci gitarista KK Downing sa s kapelou rozišiel v roku 2011 a nahradil ho Richie Faulkner .

Členovia JUDAS PRIEST riešili v posledných rokoch rôzne zdravotné problémy. Halford nedávno verejne prezradil, že počas pandémie bojoval s rakovinou prostaty. Faulkner utrpel akútnu disekciu srdcovej aorty počas vystúpenia kapely na festivale Louder Than Life koncom septembra. Tiptonovi diagnostikovali Parkinsonovu chorobu pred siedmimi rokmi – po tom, čo ho tento stav postihol najmenej pred pol dekádou.

Foto: Dena Flows

  • https://s2.myradiostream.com/4870/listen.mp3