23. januára 2022

RADIO Rock SV

…ak máš v srdci rockovú hudbu, si na správnom mieste

Skupina AMOTH zdieľala nové lyric video ku skladbe “It Aint’s Over Yet”

Fínsky Amoth  predstavili  svoj druhý singel “ It Aint’s Over Yet“  z ich pripravovaného albumu  The Hour Of The Wolf„,  ktorý vyjde  28. januára 2022 .

„Toto je totálny thrashový útok bez zľutovania! Tu ide o školskú šikanu alebo šikanu vo všeobecnosti. Sme zásadne proti šikanovaniu! Bohužiaľ, je to vec, ktorá sa deje po celom svete. Pamätajte, že ak ste tyran, pre vás to môže skončiť, ale pre obeť to ešte neskončilo. Veci môžu byť škaredé, ak sa šikanovaná osoba rozhodne pomstiť…“ dodáva kapela ku skladbe.

„Toto je zatiaľ náš najlepší album! Vynikajúce výkony všetkých hudobníkov. Oveľa lepšia produkcia a skladanie piesní. Nie je to album rýchleho občerstvenia. Niektoré skladby sú dosť zložité, takže na to, aby ste sa do nich naozaj dostali, je potrebné viac ako jedno vypočutie!“  komentuje  gitarista a hlavný skladateľ Tomi Ihanamäki .

Korene skupiny Amoth sú silne založené na heavy metale 80. rokov, ale rozvetvujú sa rôznymi smermi s prvkami progresívneho rocku, thrashu a dokonca aj jazzu.

Na novom albume hosťuje opäť Pekka Montin z Ensiferum ako hlavný vokalista a po prvýkrát sú na nahrávke Amoth aj klávesy. Fanúšikovia môžu od všetkých členov kapely očakávať šialené vokály a virtuóznu hru. Deväť piesní je veľmi rôznorodých, s náhlymi zvratmi a premenami na neprebádané územie. Amoth  dokonca ponúka dve inštrumentály v štýle Steve Vai / Joe Satriani so skladbami „Wind Serenade Part I“ a „Wind Serenade Part II“.

Foto: facebook

  • https://s2.myradiostream.com/4870/listen.mp3