23. januára 2022

RADIO Rock SV

…ak máš v srdci rockovú hudbu, si na správnom mieste

ALEXI LAIHO z CHILDREN OF BODOM ocenený posmrtným ocenením „Cena za celoživotné dielo“

Frontman skupiny CHILDREN OF BODOM Alexi Laiho bol poctený posmrtnou cenou za celoživotné dielo fínskej rozhlasovej stanice SuomiRock . Cenu v Alexiho mene prevzala jeho sestra Anna , ktorá vo svojom príhovore povedala : „Ďakujem veľmi pekne, aj za Alexiho, aj za celú rodinu. Je naozaj skvelé, že si Alexiho vzácne hudobné dedičstvo ctíme tak úžasným spôsobom.

Fínsky metalový hudobník zomrel v decembri 2020 vo svojom dome vo fínskych Helsinkách. Zomrel na alkoholom vyvolanú degeneráciu spojivového tkaniva pečene a pankreasu. Okrem toho mal Laiho vo svojom tele koktail liekov proti bolesti, opioidov a liekov na nespavosť. 41-ročný muž trpel dlhodobými zdravotnými problémami, ktoré viedli k jeho smrti.

Alexi a bubeník Jaska Raatikainen založili CHILDREN OF BODOM v roku 1993 a skupina bola jedným z medzinárodne uznávaných metalových projektov vo Fínsku až do ich posledného rozlúčkového koncertu v decembri 2019. Minulý rok dal Alexi dokopy BODOM AFTER MIDNIGHT , ktorý nahral tri piesne a nakrútil jeden videoklip, všetky vyšli posmrtne.

V čase svojej smrti bol Alexi stále legálne ženatý so svojou bývalou kolegyňou z kapely SINERGY Kimberly Goss . V januári 2021 fínsky bulvárny denník uviedol, že Laiho sa vo februári 2002 rozišiel s Kimberly, no pár sa nikdy oficiálne nerozviedol. Hoci Laiho podal žiadosť o rozvod v novembri 2002, žiadosť rýchlo stiahol a ďalšiu už nepodal.

Tri roky pred jeho smrťou sa Alexi údajne oženil s hudobnou publicistkou austrálskeho pôvodu Kelli Wright . Podľa fínskeho práva by sa však Laiho a Wright nemohli vziať, keďže Laiho a Kimberly Goss svoje manželstvo nikdy neukončili.

  • https://s2.myradiostream.com/4870/listen.mp3