23. januára 2022

RADIO Rock SV

…ak máš v srdci rockovú hudbu, si na správnom mieste

Závislosť v kapele KORN?

Gitarista skupiny KORN Brian „Head“ Welch a spevák Jonathan Davis sa rozprávali o aktuálnom stave basgitaristu kapely Reginalda „Fieldyho“ Arvizu . Fieldy v júni oznámil, že odchádza z nedávneho turné KORN, aby sa „vyliečil po tom, čo upadol do niektorých svojich zlých návykov“.

Najlepšie, čo môžete urobiť, je zostať doma, byť s rodinou a začať sa dávať do kopy,“ povedal Brian . „Musí nájsť to uzdravenie. Stále s tým aj ja bojujem. Pred tromi až štyrmi rokmi som mal pár prešľapov so svojimi „zlozvykmi“, takže to chápem, ale vyrovnal som sa s tým tak, že som do toho udrel hlava-nehlava aby sa z toho nestal problém. Nebojím sa, pretože viem, že bude v poriadku.“

Jonathan vyjadril znepokojivý pohľad na Fieldyho situáciu a povedal: „Milujem ho, je to môj brat. Ale videl som, ako niekto, na kom mi záleží, umiera a už to kurva nechcem vidieť. Odmietam. Budem cítiť kvôli tomu pocit viny do konca môjho života. Snažil som sa zo všetkých síl, ale možno keby som bol trochu tvrdší, výsledok by bol iný. Modlím sa, aby na to prišiel, aby sa zlepšil a vrátil sa a mohol byť opäť veľkou súčasťou tejto kapely.“

Napriek tomu, že sa nepridal k svojim kolegom z KORN na ich nedávnom turné, Fieldy hral na pripravovanom albume skupiny „Requiem“ vrátane prvého singla „Start The Healing“ , ktorý vyšiel začiatkom tohto mesiaca.

21. júna Fieldy oznámil správu o svojej neprítomnosti na turné a v aktualizácii na sociálnych sieťach napísal: „Všetkým fanúšikom KORN na celom svete. Posledných 6 rokov som sa zaoberal niektorými osobnými problémami, ktoré mi občas spôsobili pád. Vrátil som sa k niektorým svojim zlým návykom a spôsobilo to určité napätie s ľuďmi okolo mňa. Bolo mi navrhnuté, aby som si vzal na chvíľu pauzu, aby som sa vyliečil. Budem rešpektovať to, čo sa odo mňa žiada, a dám si na to čas. Nebudete ma vidieť na pódiu s mojou kapelou. Budem pracovať na odstránení zlých návykov z môjho systému. Medzitým zostanem kreatívny, aby som udržal svoju myseľ a dušu na dobrom mieste. Som vďačný za všetku vašu podporu, trpezlivosť a pochopenie, pretože všetci máme niečo, s čím sa potýkame.

Foto: Edigwiki

  • https://s2.myradiostream.com/4870/listen.mp3