23. januára 2022

RADIO Rock SV

…ak máš v srdci rockovú hudbu, si na správnom mieste

HAMMERFALL dokončili prácu na novom štúdiovom albume

Gitarista Oscar Dronjak zo švédskych metalistov HAMMERFALL potvrdil, že skupina dokončila práce na novom štúdiovom albume, ktorý by mal vyjsť v roku 2022. Hudbu na disk opäť nahral Fredrik Nordström zo Studio Fredman v Castle Black Studios , zatiaľ čo vokály boli nahrané s Jacobom Hansenom v Hansen Studios v Dánsku.

Dronjak o tvorbe nového LP HAMMERFALL povedal: „COVID mnohým z nás zjavne pokazil život. Snažili sme sa zostať tak zdraví a šťastní, ako sa len dalo a jedna vec, ktorú sme mohli urobiť, bola práca na novom album a to je to, čo sme urobili od marca tohto roku. Je zrejmé, že sme začali písať piesne oveľa skôr. Niektoré časti tohto albumu sú staršie, ale piesne som začal písať počas spevu. Pár skladieb bolo ešte starších. Dve piesne už boli pripravené na album ‚Dominion‘ , ale rozhodol som sa ich pozdržať, pretože sme cítili, že potrebujú viac pozornosti, ako by sa im dostalo, keby sa dostali na album ‚Dominion‘ . Tak sme ich stiahli späť a vyniesli sme ich pre tento nový album. A som naozaj rád, že sme to urobili. Môžem vám povedať, že keď budete všetko počuť, budete naozaj radi.

Bližšie informácie o novom albume HAMMERFALL by mali byť dostupné v stredu 1. decembra.

Album „Dominion“ bol vydaný v auguste 2019 cez Napalm Records . Pre tento album sa HAMMERFALL znovu spojili s Jamesom Michaelom, aby spev nahrali v štúdiách Red Level Three a potom hudbu s Fredrikom  Nordström.

Foto: metalinvader.net

  • https://s2.myradiostream.com/4870/listen.mp3